fb

Kamera samochodowa – dodatkowe przydatne funkcje

Kamera samochodowa – dodatkowe przydatne funkcje

Kamery samochodowe oprócz tego, że odgrywają rolę wideorejestratorów podczas jazdy posiadają dodatkowe funkcje, które mają na celu ułatwić nie tylko poruszanie się samochodem, ale również i korzystanie z tego urządzenia. Kilka z nich przedstawimy poniżej, dzięki którym korzystanie z kamery samochodowej będzie jeszcze prostsze.

Czujnik ruchu

To przydatna funkcja w kamerach samochodowych, która ułatwi nam korzystanie z nich. Przede wszystkim czujnik ruchu działa na kilka sposobów. Dostępny tryb parkingowy wraz z nim zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo i ochroni nasz samochód. Kamera samochodowa włączy się, jeśli tylko poczuje ruch bądź obciążenie przed obiektywem. Może on być spowodowany np. stłuczką, kolizją czy nawet próbą włamania się do samochodu. Wówczas automatycznie rozpocznie nagrywanie. Z kolei inną ciekawą opcją jest to, że wideorejestrator, który posiada czujnik ruchu, może włączyć się, dopiero gdy uruchomimy samochód. Zdecydowanie ułatwi to oszczędzanie odpowiedniej ilości baterii oraz miejsca na karcie pamięci.

Tryb nocny

Kolejna przydatna opcja, jeśli zależy nam na nagrywaniu po zmroku lub w nocy. Kamera samochodowa dostosuje się wtedy do panujących warunków. Wideorejestrator wyposażony powinien być w diody podczerwieni, które sprawią, że nasz obraz będzie odporny na światła latarni oraz samochodów, co jest niezwykle ważne podczas poruszania się w warunkach nocnych. Oczywiście oprócz tego przede wszystkim urządzenie musi posiadać odpowiednią rozdzielczość – najlepiej HD lub FullHD, dzięki której nagra obraz wysokiej jakości nawet w nocy.

WiFi

Dostępne modele na rynku posiadają w swojej ofercie również funkcję WiFi, co umożliwia nam połączenie się ze swoim telefonem. Wówczas śmiało możemy podglądać to, co akurat nagrywa w danym momencie kamera – mamy pełny obraz wszystkiego, co się dzieje na żywo za pomocą smartfona. Możemy później dany plik zapisać na naszym telefonie i obejrzeć go ponownie.

GPS

Nawigacja to świetne rozwiązanie dla tych osób, które nie lubią korzystać z map w telefonach. Jeśli nasza kamera samochodowa posiada ekran, śmiało możemy wyposażyć się w model dodatkowo z GPS. Będzie odpowiadać za zapis naszej trasy oraz monitorowanie dokładnej prędkości, a także pozycji na mapie. Wówczas kamera zintegruje się z nawigacją i będzie to bez wątpienia miły dodatek w naszym urządzeniu.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code