fb

Jak działają kamery samochodowe?

Jak działają kamery samochodowe?

Chcesz być posiadaczem kamery samochodowej w swoim aucie, a nie wiesz dokładnie, jak działają i czy są przydatne? W niniejszym artykule postaramy się wymienić wszystkie zalety rejestratora jazdy, aby przekonać Cię, że jego posiadanie jest koniecznie! Sprawdzi się w trakcie jazdy nie tylko po mieście, ale również w trasie. Jak zatem działają kamery samochodowe? Poznaj wszystkie nasze wskazówki! Mamy nadzieję, że zachęcimy Cię do zakupu tego urządzenia.

Działanie rejestratora jazdy

Kamera samochodowa to obecnie najpopularniejsze urządzenie dla wszystkich zmotoryzowanych. Warto jednak dokładnie poznać jego działania oraz funkcje, którymi się wyróżnia. Wideorejestrator jest urządzeniem pomiarowym, którego zadaniem jest przede wszystkim rejestracja obrazu oraz pomiar prędkości. Kamerę instaluje się w samochodzie i można nią nagrywać trasę, którą aktualnie się poruszamy. Nagrany film znajduje się na karcie pamięci, gdzie z łatwością można potem go odtworzyć i obejrzeć ponownie. Dlatego niczym Cię nie zaskoczymy – kamera nagrywa wszystko, co dzieje się przed obiektywem, gdy tylko ruszamy w trasę. Wystarczy wybrać odpowiedni model urządzenia oraz w łatwy i szybki sposób zamontować ją na przedniej szybie czy w lusterku wstecznym. Włączamy przycisk „nagrywania” i gotowe! Rejestrator nagrywa przez cały czas to, co dzieje się przed maską samochodu. Działanie kamery samochodowej jest zatem bardzo proste oraz oczywiście przydatne w trakcie podróżowania autem.

Podczas wyboru odpowiedniego urządzenia warto w tym miejscu zatrzymać się i wspomnieć o rozdzielczości oraz typie obiektywu. Jeśli chcemy, aby kamera samochodowa działała dobrze i bez żadnych komplikacji, zadbajmy o jakość samego urządzenia. Polecamy wybór modelu o dużej rozdzielczości – Full HD to absolutne minimum. Większość urządzeń może pochwalić się jakością nawet 4K. Co więcej, szerokokątny obiektyw umożliwia nagrywanie szerokiego pola widzenia, dlatego zaleca się, aby wybierać urządzenia do nawet 180°. Obraz stanie się wówczas pełnowymiarowy i oczywiście wyraźny oraz czytelny. W obecnych warunkach przyda się także kamera z trybem nocnym, aby móc swobodnie nagrywać filmy w ograniczonej widoczności w nocy.

Kamera samochodowa – zastosowania

Kiedy tak naprawdę przydaje się kamera samochodowa? Przede wszystkim umożliwia rejestrowanie nietypowych zdarzeń na drodze oraz niebezpiecznych wypadków czy kolizji drogowych. Może okazać się niezbędna w wielu codziennych sytuacjach podczas jazdy.

  • Nagrywanie podczas niebezpiecznych sytuacji – mowa szczególnie o wypadkach czy wyczynowej jazdy piratów drogowych. Nagranie z takich sytuacji może być dowodem w sprawie lub przydać się policji w ustaleniu sprawcy.
  • W trakcie kolizji lub stłuczki – na drodze dzieją się różne sytuacje, na które zazwyczaj nie mamy wpływu. Dlatego, jeśli chcemy szybko określić winowajcę całego zdarzenia, nagranie z kamery samochodowej może okazać się bardzo przydatne. Szybko dowiemy się, kto był sprawcą i możemy udowodnić naszą niewinność.
  • Przy nagrywaniu rekreacyjnej trasy – obecnie wiele osób podróżuje i staje się to dla nich pasją. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby nagrać trasę swojej podróży.
  • W przypadku kradzieży – wiele osób myśli, że kamera samochodowa służy jedynie do nagrywania trasy. Jednak niektóre modele mogą pochwalić się funkcją nagrywania wewnątrz lub z tyłu pojazdu. Urządzenie może nie tylko skutecznie odstraszyć włamywacza, ale również nagrać jego poczynania – obraz z kamery można oglądać „na żywo”, np. na smartfonie.

Przekonaliśmy Cię do zakupu kamery samochodowej? Chcesz wybrać dla siebie odpowiedni model? Zapoznaj się z całą ofertą naszego sklepu, a z pewnością znajdziesz rejestrator, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.