fb

Rejestrator jazdy – jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?

Rejestrator jazdy – jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?

Nie da się ukryć, że częste podróżowanie samochodem wiąże się z ryzykiem niefortunnych sytuacji na drodze. Możemy również trafić na nieuczciwego kierowcę, który będzie chciał wyłudzić od nas odszkodowanie lub nie będzie chciał przyznać się do swojej winy. W razie tego typu losowych zdarzeń warto mieć zamontowany w samochodzie rejestrator jazdy. Dzięki temu możemy być o wiele spokojniejsi podczas wykonywania codziennych manewrów na drodze. To również mniejsze ryzyko kradzieży samochodu. Jaki rejestrator jazdy wybrać? Na co zwrócić uwagę? Odpowiadamy w naszym dzisiejszym wpisie!

Do czego służy wideorejestrator?

Wideorejestrator służy do rejestrowania wszelkich sytuacji zaistniałych na drodze. Dzięki temu jesteśmy w stanie zabezpieczyć się przed niesłusznym wręczeniem mandatu i w razie wszelkich niedogodności, udowodnić swoją niewinność.

Obecnie tego typu urządzenia mają o wiele więcej zastosowań – zwiększają bezpieczeństwo, kiedy pozostawiamy samochód na parkingu. Kamera samochodowa zarejestruje każdy wykryty ruch w pobliżu auta. Potencjalny złodziej nie ma wtedy możliwości kradzieży, bez wiedzy właściciela.

Takie niewielkie urządzenie można zamontować w kilka minut, jest niezwykle intuicyjne i proste w obsłudze. Pisaliśmy już jak zamontować wideorejestrator w samochodzie. Po odpowiedniej konfiguracji ustawień nie musimy robić nic więcej. Kamera będzie nieustannie rejestrowała wszystko to, co dzieje się na drodze. Zebrany materiał filmowy nie tylko posłuży jako dowód w sądzie. Podczas dalekich podróży można rejestrować piękne krajobrazy i później, podłączając kamerę do telewizora, podziwiać widoki.

Jakie są rodzaje wideorejestratorów?

W naszym internetowym sklepie z kamerami samochodowymi można zakupić wiele ciekawych i nowoczesnych modeli rejestratorów jazdy. Odróżniają je od siebie parametry, sposób montażu czy sposób działania. Można podzielić je na dwie, główne kategorie:

  •        kamery samochodowe – typowe kamerki montowane z przodu lub z tyłu pojazdu. Sprzęt tego typu może być bardzo tani, jednocześnie spełniając swoje podstawowe funkcje w zadawalający sposób. Już za około 150 zł można kupić kamerkę samochodową z niezwykle dobrymi parametrami. Kamerka montowana na przedniej szybie znajduje się jednak w zasięgu wzroku kierowcy i może rozpraszać w trakcie jazdy. W dodatku wiąże się z instalacją kolejnego urządzenia na kokpicie.
  •        wideorejestratory w lusterku – kamera samochodowa montowana w lusterku wstecznym do złudzenia je przypomina. Montaż jest również bardzo prosty i po zapoznaniu się z instrukcją, każdy powinien być w stanie zrobić to samodzielnie. Obraz będzie wyświetlał się na ekranie lusterka. Sprzęt jest niezwykle dyskretny i nie zasłania pola widzenia kierowcy. W zestawie bardzo często dołączana jest kamerka tylna, która ułatwia codzienne manewry, takie jak parkowanie czy zawracanie.

Rejestrator jazdy – jaki wybrać?

Wybór odpowiedniego sprzętu do rejestrowania codziennej jazdy zależy głównie od preferencji kierowcy. Warto zwrócić jednak uwagę, czy dany model jest wyposażony w kamerkę tylną. Dzięki temu zyskujemy dodatkowe pole widzenia z tyłu pojazdu. Możemy używać jej jako kamery cofania, więc z pewnością to niezwykle wygodne rozwiązanie. Nawet doświadczony kierowca może mieć czasami problemy z zaparkowaniem w wąskich uliczkach.

Niektóre wideorejestratory posiadają również asystenta białej linii (LDWS). Dzięki temu dostajemy stosowne ostrzeżenie za każdym razem, kiedy zmieniamy pas.

Warto wziąć pod uwagę opinie i recenzje w Internecie. W naszym sklepie z kamerami samochodowymi do najlepiej sprzedających się modeli należą:

Są to bardzo dobrze wyposażone kamery samochodowe, które odznaczają się stosunkiem bardzo dobrej ceny do jakości. W przypadku kupna pierwszego rejestratora, to bardzo dobry wybór. W większości rejestrują one obraz w jakości Full HD, a można dostać je za mniej niż 200 zł.

W naszym sklepie sprzedajemy produkty opatrzone oryginalną gwarancją producenta, dlatego bez obaw można dokonać zakupu nie obawiając się o potencjalne awarie.