fb

Większość kierowców posiada w swoich samochodach kamery zamontowane z przodu. Jednak te kamery nagrywają tylko to, co dzieje się przed pojazdem. Tymczasem istnieją również tak zwane kamery dual, dzięki którym można nagrywać zarówno obraz przed, jak i poza pojazdem.

Kiedy warto zamontować kamery dual?

Kamery samochodowe przód i tył warto zamontować na przykład wtedy, gdy w naszym samochodzie nie ma fabrycznie zamontowanej kamery cofania. Jeśli natomiast ją mamy, to nie potrzebujemy wtedy dodatkowego filmowania z tyłu. Kamery dual mogą bardzo przydać się przewoźnikom czy firmom transportowym, ale także każdej firmie zapewniającej swoim pracownikom pojazdy służbowe, aby mieć kontrolę nad wykorzystaniem pojazdów przez pracowników i ewentualne dowody w razie kolizji z ich udziałem. Jednak w swoim samochodzie może je zainstalować każdy kierowca.

Zalety kamer dual

Dlaczego warto zamontować w swoim pojeździe kamerę przód i tył? To, co dzieje się podczas jazdy za nami także jest ważne. Zarówno podczas wypadku czy innego zdarzenia drogowego. Wtedy nagranie może być dowodem w sprawie, i to przemawiającym na naszą korzyść, choć zazwyczaj w przypadku takich zdarzeń wina spada na kierowcę, który w nas uderzył. Ponadto kamera filmująca również z tyłu będzie dla nas bardzo pomocna podczas parkowania, a zwłaszcza wyjeżdżania z parkingu czy też podczas cofania. Warto więc zastanawiając się nad zamontowaniem kamery w samochodzie, rozważyć opcję kamery przód i tył, zwłaszcza przy braku wbudowanej fabrycznie kamery cofania.

Kamery samochodowe przód i tył

na stronę
Pokazuje 1 - 21 z 30 elementów
Pokazuje 1 - 21 z 30 elementów