fb

Jak ustawić rejestrator jazdy?

Jak ustawić rejestrator jazdy?

W zasadzie można rozumieć to dwojako, ponieważ ustawienie kamery wymaga jej właściwego ulokowania w samochodzie, a także zmiany parametrów na przydatne i zrozumiałe dla Ciebie. Właśnie dlatego postanowiliśmy połączyć te dwie czynności i opowiedzieć o nich nieco więcej, byś bez problemu poradził sobie ze swoją pierwszą kamerką samochodową, niezależnie od modelu czy rodzaju rejestratora.

Odpowiednie miejsce w samochodzie

Ulokowanie rejestratora w sumie zależy od jego rodzaju, gdzie możemy wyróżnić montowane osobno albo wbudowane w lusterko wsteczne. Oba rozwiązania są z pewnością równie skuteczne i praktyczne, dlatego nie ma między nimi większej różnicy. Trzeba zwrócić uwagę na ich parametry, a dopiero potem na ich wygląd. Kamerkę najczęściej ustawia się na środku kokpitu, dzięki czemu będzie mogła zarejestrować jak najszerszy widok. Zwłaszcza polecamy rejestratory z szerokokątnym obiektywem i ponad 120° perspektywy, by wyrazistość i przejrzystość nagrania była w jeszcze wyższej jakości. Umieszczenie sprzętu na środku raczej nie powinno przeszkadzać kierowcy, a szczególnie gdy mamy do czynienia z mniejszej wielkości kamerką.

Czasami też rejestrator jest umieszczany po jednej stronie kokpitu obok lusterka, co niekiedy może nie objąć dokładnie całego pola widzenia. Tutaj kwestią jest jej odpowiednie ustawienie, gdzie trzeba sprawdzić jak prezentują się nagrania. W rezultacie wybór należy głównie do Ciebie, a najważniejsza jest dobra widoczność, co musisz zweryfikować podczas nagrywanych jazd próbnych.

Jednocześnie mając w zestawie kamerę cofania z tyłu, również trzeba ją zamontować – najczęściej jest instalowana w ramce od tablicy rejestracyjnej – oraz połączyć z wyświetlaczem rejestratora wewnątrz auta, co można dokonać za pomocą WiFi, Bluetooth albo zwykłych kabli.

Ustawienia techniczne

Po zakupie kamerki z większym zasobem funkcjonalności trzeba poświęcić trochę czasu na obeznanie się z instrukcją obsługi oraz poszczególnymi opcjami. Z pewnością, gdy wybrałeś kamerkę z wyświetlaczem konieczne będzie jej skonfigurowanie, by mogła działać bez zarzutów, a także spełniać wszelkie Twoje oczekiwania.

Mamy na myśli takie podstawowe rzeczy jak: język, ustawienia pamięci, zapętlanie filmów, uregulowanie czasu i wielu innych. Jednak możesz mieć także w swoim posiadaniu rejestrator wraz z nawigacją, którą również trzeba ustawić zgodnie z własnymi parametrami. Wszystkie niezbędne informacje powinny być zawarte w instrukcji albo na stronie producenta, a w przeciwnym razie pozostają Ci poszukiwania w internecie, które na pewno Cię nie zawiodą. Zawsze możesz też zgłosić się do nas z jakimkolwiek problemem, ponieważ Smartcams oprócz sprzedaży, służy swoim klientom również wsparciem technicznym w razie nieporozumień, dlatego pisz lub dzwoń do nas śmiało, a postaramy się rozwiązań Twoje wątpliwości.

2 Comments

  • Avatar
   Zbigniew Jesiołowski
   mar 19, 2019

   Witam zakupiłem u państwa kamerkę samochodową hsj-255 dnia 2019 03 06 zamówienie o numerze 001106. Jest to Kamera która jest w lusterku i działa prawidłowo Problem tkwi w tylnej kamerze po podłączeniu kamerki tylnej zgodnie z instrukcją obsługi nie działa, opiszę co się dzieje po podłączeniu Jacka czyli kabla tylnej kamerki i podłączeniu czerwonego kabla czyli plus do żarówki tylne wsteczny kamerka świeci się ale nie ma obrazu na przedniej kamerze oczywiście jest włączony tylne wsteczny Zauważyłem też jeżeli włożę Jacka czyli kabel tylnej kamerki nie mogę wtedy wejść do głównego menu oznaczony m gdy chcę włączyć menu kamery się zawiesza pokazuje czerwone paski Proszę o pomoc albo będę reklamował kamerę Pozdrawiam

   • Avatar
    Milena Obłoza
    wrz 14, 2019

    witam kupiłam u państwa rejestrator z kamerką cofania na lusterko samochodowe hsj220 i po podłączeniowi tylnej kamerki do żarówki światła wstecznego nie pokazuje mi obrazu z tylnej kamerki pomimo postępowania według instrukcji. jaka może być tego przyczyna