fb

Gdzie umieścić kamerę samochodową?

Gdzie umieścić kamerę samochodową?

Posiadasz kamerę samochodową? Nie wiesz dokładnie, gdzie umieścić urządzenie, aby nie ograniczało widoczności i jednocześnie dobrze nagrywało obraz? Należy odpowiednio się zastanowić, gdzie zamontować rejestrator, ponieważ w głównej mierze od tego będzie zależeć nie tylko nasz komfort jazdy, ale również bezpieczeństwo podczas podróżowania. W poniższym artykule zapoznamy Cię z najważniejszymi wskazówkami.

Kamery samochodowe stały się coraz bardziej popularne, dlatego nic dziwnego, że więcej kierowców zdecydowało się na zakup tego urządzenia. Dzięki nim można zarejestrować obraz w trakcie niebezpiecznych lub nieprzewidzianych sytuacjach. Dlatego, aby ułatwić Ci korzystanie z kamerki w samochodzie, przedstawimy wszystkie wskazówki dotyczące montażu i umieszczenia rejestratora w odpowiednim miejscu.

Gdzie umieścić rejestrator jazdy?

Umieszczenie kamery samochodowej w danym miejscu nie jest wcale takie proste, ponieważ musimy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo oraz komfort w trakcie jazdy, a także zapewnić sobie prawidłową widoczność. Montaż rejestratora w nieodpowiednim miejscu może spowodować ograniczone widzenie podczas jazdy. Gdzie zatem powinniśmy umieścić urządzenie?

  • Na przedniej szybie

To najczęstsze miejsce, w którym umieszcza się kamerę samochodową. Jednak nie powinniśmy tego robić na środku szyby, ponieważ rejestrator zasłania widok i wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Ponadto kierowca nieumyślnie może skupić swoją uwagę na kamerze zamiast na drogę. Niektórzy montują kamerę także w rogach szyby, co może wydawałoby się wygodniejsze, ale zdecydowanie wpłynie na rejestrowany obraz. Montowanie kamery w rogu znacząco ograniczy możliwość rejestrowania obrazu.

Gdy chcemy umieścić kamerę na przedniej szybie, możemy zrobić to na środku szyby, ale w dolnej części. To dobre miejsce, które nie będzie zasłaniało widoku na drogę.

  • Na desce rozdzielczej

Wielu osobom wydaje się to najlepsze miejsce do umieszczenia kamery samochodowej. Jednak rejestrator nie powinien się znaleźć w tym miejscu. Ekran zajmie dużą część miejsca na kokpicie, dzięki czemu nie będziemy mogli z niego odpowiednio korzystać, a także nagrany obraz może zostać zniekształcony.

  • Lusterko wsteczne

Najlepszym miejscem do umieszczenia kamery samochodowej są okolice lusterka wstecznego lub wybór urządzenia wbudowanego bezpośrednio w lusterko. Kamera w pełni wykorzystuje swoje możliwości nagrywania obrazu. Rejestrator nie będzie również nagrywał elementów samochodu. Ponadto urządzenie będzie znajdować się w zasięgu ręki kierowcy w razie obsługi czy konieczności zmiany ustawień.

Jak zamontować kamerę samochodową?

Większość modeli kamery samochodowej wyposażone jest w specjalną przyssawkę, którą przykleja się do szyby. Zaleca się, aby przed przyłożeniem przyssawki do szyby podgrzać ją, np. suszarką. Guma nagrzewa powietrze, które zostało między nią a szybą, co sprawi, że przyssawka odpowiednio się przymocuje. Nie należy montować przyssawki w chłodnym miejscu, ponieważ po wyjechaniu na słońce urządzenie może się szybko odkleić w wyniku nagrzania szyby od słońca.

Gdy decydujemy się na montaż kamery przy lusterku wstecznym, można skorzystać z uchwytów, które przytwierdzą urządzenie do lusterka.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci podjąć decyzję związaną z odpowiednim montażem kamery samochodowej w swoim aucie. Inwestycja w dobry rejestrator jazdy ma wiele zalet – w razie wypadku, kolizji czy parkingowej stłuczki możemy szybko zidentyfikować sprawcę i ustalić cały przebieg zdarzenia. Dlatego tak ważne jest umieszczenie kamery w dobrym miejscu w zasięgu widzenia kierowcy.