fb

Gdzie zamontować rejestrator jazdy?

Gdzie zamontować rejestrator jazdy?

W dzisiejszym wpisie dowiesz się do czego może przydać się rejestrator jazdy w samochodzie, a z pewnością nie pomyślałeś o niektórych zastosowaniach. Ponadto trzeba dobrze zastanowić się gdzie go zamontować, ponieważ od tego będzie zależeć także Twój komfort jazdy, bezpieczeństwo i funkcjonalność kamerki. Zatem zapraszamy do czytania oraz zakupu sprzętu w naszym sklepie internetowym, w którym oferujemy bardzo szeroki wybór różnych rejestratorów jazdy.

Zastosowanie rejestratorów jazdy

Nie wymienimy wszystkich możliwości, ale jedynie te najważniejsze i najbardziej praktyczne. Po pierwsze będzie to zapewnienie bezpieczeństwa, ponieważ w razie wypadku czy kolizji, które niekoniecznie będą spowodowane z Twojej winy, to nagranie z wideorejestratora może okazać się jedynym dowodem w tej sprawie, aby uniewinnić Ciebie i wskazać osobę odpowiedzialną za powstałe szkody. Również posiadanie w zestawie kamerki cofania może okazać się bardzo przydatne podczas parkowania, kiedy masz całkowitą kontrolę i widoczność na ekranie wewnątrz samochodu w razie nagłego pojawienia się osób trzecich za Twoim samochodem.

Ponadto kamery mogą uchronić Twój samochód przed kradzieżą, gdyż często odstraszają potencjalnych złodziei albo mogą nagrać moment, w którym ktoś niszczy Twoje auta. Są to jak najbardziej realistyczne i niestety prawdopodobne sytuacje, których nie jesteśmy w stanie zaplanować, a w pewien sposób można się przed nimi zabezpieczyć. Również wbudowane w rejestrator jazdy liczny dodatkowe funkcje w postaci mierzenia kilometrów, prędkości czy nawet nawigacji stanowią bardzo przydatny gadżet dla każdego.

Ustawienie i montaż kamerki

Może to wydawać się prostym i intuicyjnym zadaniem, ale zamieszczony filmik poniżej udowodni, że wcale tak nie jest. Podczas montażu filmiku kierowcy popełniają wiele błędów, myśląc, że dzięki temu kamerka będzie bardziej stabilna, a wszystkie kable przestaną przeszkadzać w trakcie jazdy – nic bardziej mylnego. Wszystko oczywiście zależy od rodzaju rejestratora, który może być także bezprzewodowy, a wówczas wystarczy jedynie przytwierdzić go do kokpitu albo przedniej szyby. W pozostałych przypadkach jednak trzeba umieć zainstalować ją w optymalnym miejscu, gdzie widoczność będzie najlepsza, czyli najpewniej na środki, a także umiejętnie poprowadzić kable i złącza, by nie stanowiły utrudnienia dla kierowcy ani dyskomfortu dla pasażerów.