fb

Filtrowanie

Włączone filtry:
  Kamera cofania

  Posiadanie kamery w samochodach jest dzisiaj coraz popularniejsze. Posiada je coraz więcej kierowców, a niezwykle ochoczo korzystają z nich przewoźnicy czy firmy transportowe, które dzięki nim mają kontrolę nad swoimi kierowcami i ich przejazdami. Warto zainwestować w kamery, gdyż dają niemałe korzyści, a nawet poczucie bezpieczeństwa. 

  Kamerki do samochodu – jakie to urządzenia?

  Kamera samochodowa to małe urządzenie umieszczane zwykle na desce rozdzielczej lub za pomocą specjalnego uchwytu z przyssawkami na przedniej lub tylnej szybie auta. Mogą jednak być montowane także w innych miejscach, na przykład w lusterku. Umożliwia nagrywanie w czasie jazdy, które przebiega w sposób ciągły, w tak zwanej pętli, a więc inaczej niż w zwykłych kamerach. Wiele kamer jest wyposażonych w czujnik przyspieszenia, który zapewni ochronę nagrania w przypadku gwałtownego wstrząsu czy wypadku. Ponadto kamery mają także diody podczerwieni, dzięki którym nagrywać można także w nocy.

  Dlaczego warto mieć kamerę w samochodzie?

  To właśnie dzięki pożyteczności, kamery zawdzięczają swoją popularność. Mogą bowiem naprawdę bardzo pomóc. Kamera może zarejestrować nieprzewidziane zdarzenie na drodze, nawet wypadek, w którym sami bierzemy udział. Możemy wtedy udowodnić za pomocą  nagrania swoją niewinność albo czyjąś winę. Nagranie z naszej kamery, gdy jesteśmy świadkami zdarzenia, może także okazać się pożytecznym dowodem w sprawie i pomóc policji w ustaleniu okoliczności zdarzenia i jego sprawcy. Dzięki nagraniu z kamery da się również ustalić, kto uszkodził nam samochód w czasie postoju, kiedy auto znajduje się całkowicie poza naszą kontrolą.

  Rodzaje kamer samochodowych

  Istnieje wiele różnych rodzajów kamerek samochodowych. Między innymi są to takie urządzenia, które można montować zarówno z przodu, jak i z tyłu. Są też takie, które można  umieścić w lusterku. Ponadto można kupić także kamery z czujnikami ruchu, wyświetlaczami, z trybem parkingowym, czyli takie, które nagrają nam sprawcę zarysowania lub obicia samochodu podczas postoju. Dostępne są także bardziej zaawansowane urządzenia, na przykład takie, które posiadają nawet nawigację GPS czy możliwość pomiaru prędkości. Istnieją także specjalne kamery do cofania, dzięki którym nie trzeba się obawiać, że podczas cofania lub parkowania uderzymy w inny samochód. Niektóre kamery posiadają także łącze WiFi, dzięki czemu można połączyć je ze smartfonem lub tabletem i na bieżąco mieć podgląd obrazu. 

  Kamerki do samochodu

  na stronę
  Pokazuje 1 - 21 z 61 elementów
  Pokazuje 1 - 21 z 61 elementów