fb

Gdzie zamontować kamerę cofania?

Gdzie zamontować kamerę cofania?

Pewnie wielu z Was zastanawiało się kiedyś nad kupnem kamerki cofania do swojego samochodu, lecz większość uważa to za zbędny gadżet czy zbyt drogą inwestycję. To absolutna nieprawda, ponieważ obecnie rejestratory cofania można zakupić w bardzo okazyjnej cenie wraz ze wszystkimi potrzebnymi funkcjami, a przez to zaczynają już być traktowane jako element konieczny i bardzo wygodny podczas jazdy. Zatem jeśli już się zdecydowałeś na kupno kamerki cofania, zobacz w jakim miejscu możesz ją zamontować.

Z tyłu samochodu

Mamy na myśli konkretnie zderzak, który jest bardzo dobrą lokalizacją dla Twojej kamery cofania, ponieważ widok będzie wówczas bardzo przejrzysty i szeroki. Jednak znalezienie odpowiedniego punktu do montażu może sprawić nie lada problem. Wszystko zależy głównie od typu rejestratora, gdzie możemy mieć do czynienia z kamerkami przewodowymi lub bezprzewodowymi. Oczywiście drugi wariant jest o wiele prostszy do samodzielnego zainstalowania, ponieważ wymaga jedynie połączenia przez WiFi lub Bluetooth z ekranem wyświetlacza wewnątrz samochodu.

Natomiast opcja łączenia przewodami może okazać się nieco trudniejsza dla laików mechanicznych. W takim przypadku radzimy lepiej oddać swoje auta specjaliście, który zajmie się montażem w kilka minut, a cały system będzie mógł potem działać w pełni sprawnie. Należy zapoznać się naturalnie z instrukcją obsługi, by wiedzieć w jakich sytuacjach lepiej jest odmontować kamerkę, żeby nie zniszczyć jej obiektywu.

W ramce tablicy rejestracyjnej

Oto jedno z częstszych rozwiązań, które zostało przyjęte przez większość kierowców. Miejsce to idealnie nadaje się do rejestrowania zdarzeń z tyłu Twojego samochodu, a także widoczność z tej perspektywy umożliwia prawidłową ocenę bezpieczeństwa podczas parkowania pojazdu tyłem. Oczywiście nie należy zapominać o lusterkach bocznych oraz przednim, ponieważ to one przede wszystkim powinny stanowić Twoje wspomożenie podczas cofania, parkowania i innych manewrów podczas jazdy.

W tym przypadku także możesz skorzystać z pomocy mechanika przy montażu kamerki cofania z okablowaniem, by nie uszkodzić samemu sprzętu ani nie stracić mnóstwo czasu na samodzielny i misterny montaż. Lepiej od razu zapewnić sobie wysokiej jakości urządzenie wraz z instalacją w pojeździe, by później mieć pewność, że rejestrator został dobrze umocowany w tablicy rejestracyjnej oraz właściwie połączony z ekranem wyświetlacza, który można spotkać w postaci lusterka przedniego, osobnego monitora czy też zintegrowanego z radiem wraz z wyświetlaczem LCD, co jest zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem.

Jednak dla osób, które mają wystarczająco dużo czasu i chęci możemy polecić obejrzenie poniższego filmiku, gdzie przedstawiony zostaje montaż kamery cofania w ramce tablicy rejestracyjnej krok po kroku. Dzięki tej prostej wizualizacji i poradom specjalisty, można w łatwy sposób samemu nauczyć się i zainstalować kamerkę w samochodzie. Wystarczy dobrze przyjrzeć się elementom, korzystać z załączonej instrukcji montażu oraz stosować się do wskazówek mechanika. Z pewnością życzymy powodzenia i zachęcamy, by kupować kamery cofania, głównie ze względu na Wasze bezpieczeństwo i komfort jazdy.

2 Comments

  • Avatar
   Mateusz
   sty 28, 2019

   Witam, posiadam volvo v50 i zastanawiam się czy nie byłoby możliwości zainstalowania kamery cofania wewnątrz pojazdu na tylnej szybie- nie byłaby ona narażona na działanie czynników atmosferycznych, promieniowanie UV nie powodowałoby niszczenia obudowy ani mętnienia soczewek kamery, w razie zabrudzenia tylnej szyby mógłbym po prostu użyć tylnej wycieraczki. czy taki pomysł jest dobry dla aut kombi? W przypadku mojego volvo tylna szyba posiada pewną krzywiznę, jest jednak zorientowana prawie pionowo w stosunku do nawierzchni drogi po której jedzie pojazd. czy takie umiejscowienie kamery zapewni wystarczająco dobrą widoczność do pewnego cofania?

  • Avatar
   Mateusz
   sty 28, 2019

   Witam, posiadam volvo v50 i zastanawiam się czy nie byłoby możliwości zainstalowania kamery cofania wewnątrz pojazdu na tylnej szybie- nie byłaby ona narażona na działanie czynników atmosferycznych, promieniowanie UV nie powodowałoby niszczenia obudowy ani mętnienia soczewek, w razie zabrudzenia tylnej szyby mógłbym po prostu użyć tylnej wycieraczki. czy taki pomysł jest dobry dla aut kombi? W przypadku mojego volvo tylna szyba posiada pewną krzywiznę, jest jednak zorientowana prawie pionowo w stosunku do nawierzchni drogi po której jedzie pojazd. czy takie umiejscowienie kamery zapewni wystarczająco dobrą widoczność do pewnego cofania?