fb

Jak działa rejestrator jazdy?

Jak działa rejestrator jazdy?

W zasadzie jego funkcjonalność wydaje się bardzo prosta i oczywista, jednak niektóre modele kamer mogą Was nieco zaskoczyć. Dzisiaj chcielibyśmy opisać po krótce najczęściej spotykane opcje i możliwości jakie dają nam rejestratory jazdy, które dostępne są także w naszym sklepie. Być może jedna z nich zachęci Cię do zakupu kamerki do swojego samochodu, by zapewnić sobie większy komfort i bezpieczeństwo przy dłuższych i krótszych podróżach.

Nagrywanie przez cały czas

Posiadany wbudowany wykrywacz ruchu pozwala na rozpoczęcie nagrywania w momencie, gdy tylko ruszysz samochód. Warto przy zakupie zwrócić właśnie uwagę na szerokość i typ obiektywu, gdzie tzw. rybie oko pozwala na nagrywanie przestrzeni wokół całego samochody nawet do 140° albo i więcej przy droższych modelach. Wówczas obraz jest pełnowymiarowy i przede wszystkim bardzo wyraźny, co znacznie sprzyja podczas przeglądanie późniejszego materiału i wyszukiwaniu szczegółów. Również kamera powinna nagrywać w wysokiej jakości podczas jazdy nocą, by nawet ciemność nie przeszkadzała przy oglądaniu wideo.

Warto także pomyśleć o funkcji G-Sensor, która umożliwia zapisanie i utrwalenie w pamięci kamery nagranie po stłuczce bądź kolizji na 10 sekund przed wypadkiem i 5 minut po całym zajściu. To niezwykle przydatne, gdy konieczne jest określenie sprawy szkody i wymierzenia odpowiedzialności, co znacznie ułatwia współpracę z policją.

Kamera cofania z trybem parkingowym

Dualność rejestratorów jazdy jest również bardzo ważna i zdecydowanie sprzyja podczas kierowania pojazdem. Mamy na myśli oczywiście parkowanie w trudnodostępnych miejscach, ciasnych uliczkach albo nawet ciemnych zakamarkach, gdzie czasami jednak trzeba stanąć samochodem. Wówczas wystarczy uruchomić kamerkę cofania, której wyświetlacz może znajdować się zarówno na ekranie Twojego panelu sterowania w samochodzie, osobnym monitorze, jak i lusterku wstecznym, co zależy już wyłącznie od wybranego przez Ciebie modelu. Czujniki parkowania zdecydowanie pomagają i usprawniają stawianie samochodu tyłem w każdym miejscu.

Kontrola jazdy

I to pod każdym względem – dosłownie. Mamy tutaj na myśli między innymi wbudowaną nawigację, dzięki której dojedziesz w dowolne miejsce. Działa ona dokładnie w ten sam sposób, co normalna nawigacja, gdzie kamerka posiada nadajnik GPS i może jednocześnie nagrywać przemierzaną trasę. Wówczas najczęściej stosowany jest także dotykowy ekran, aby móc wygodniej się nią posługiwać, zmieniać miejsce docelowe, przeszukiwać mapy i wiele innych.

Jednak to nie wszystko, ponieważ podobne rejestratory posiadają także pomiar prędkości wraz z przelicznikiem kilometrów. W takim wypadku możesz dokładnie zmierzyć pokonaną trasę, dowiedzieć się z jaką prędkością dojechałeś w konkretne miejsce i tym samym sprawdzić ile paliwa zużyłeś, by przedostać się do wyznaczonego punktu. Są to jak najbardziej przydatne i praktyczne informacje, które można przeglądać na żywo za pomocą połączenia kamerki z WiFi. Również przeglądanie różnych momentów z trasy nie będzie stanowiło problemu, co pozwala dokładnie i starannie przeanalizować przebytą drogę, dlatego polecamy taki sprzęt osobom, które większość czasu spędzają za kierownicą, lubią podobne gadżety, a także chcą móc lepiej zaplanować swoją przyszłą podróż.