fb

Parkowanie to dla wielu kierowców, szczególnie tych początkujących manewr będący niemałym wyzwaniem. Wiele emocji powoduje zarówno samo zaparkowanie, jak i wyjazd spomiędzy innych zaparkowanych samochodów. Nietrudno wtedy uszkodzić, choćby lekko, inny pojazd, a przy okazji i własny. W bezpiecznym parkowaniu pomoże z pewnością kamera cofania.

Kamery cofania – co to takiego?

Specjalne kamery samochodowe do cofania, to urządzenia, dzięki którym da się w pełni widzieć wszystko, co dzieje się za naszym pojazdem. Zapewniają o wiele lepszą widoczność, niż lusterka. Nie musimy też obracać co chwilę głowy, usiłując zobaczyć coś przez tylną szybę. Ponadto dzięki kamerom cofania możemy zobaczyć obiekt znajdujący się bardzo nisko, którego nie mamy szans zobaczyć w żaden sposób. Ponadto kamery cofania dają nam nie tylko obraz, ale także informują dźwiękiem ostrzegawczym, gdy znajdujemy się zbyt blisko jakiegoś obiektu. Kamery cofania montowane są zazwyczaj na zderzakach lub też w ramce tablicy rejestracyjnej, gdzie są niemal niewidoczne. Nowoczesne samochody często są już fabrycznie w nie wyposażone, ale jeśli w naszym samochodzie takiej kamery nie ma, to bez problemu możemy ją dokupić i zainstalować samodzielnie.

Rodzaje kamer cofania

Istnieją różne rodzaje kamer cofania, więc spokojnie możemy wybrać taki, który najbardziej będzie nam odpowiadał. Po pierwsze są różne rodzaje kamer pod względem miejsca zamontowania. Ponadto, wyróżniamy także dwa rodzaje kamer cofania ze względu na  możliwość sterowania i przeglądania nagrań. Każda kamera musi zostać połączona z urządzeniem posiadającym ekran LCD, na którym będzie można odtwarzać nagrania i zarządzać ustawieniami kamery. Jednak kamery różnią się sposobami połączenia z takimi urządzeniami. Jedne są przewodowe, w przypadku których połączenie z, na przykład, telefonem komórkowym odbywa się za pomocą specjalnego kabla, a inne bezprzewodowe, które możemy połączyć z naszym smartfonem za pomocą łącza WiFi.

Dlaczego warto mieć kamerę cofania?

Dzięki kamerze cofania unikniemy niepotrzebnego stresu związanego z parkowaniem czy wyjeżdżaniem z parkingu i wszelkimi manewrami wykonywanymi do tyłu. Unikniemy uderzenia w jakąkolwiek przeszkodę i konsekwencji, jakie musielibyśmy ponieść w przypadku uderzenia w inny samochód. Nagranie z kamery cofania może także pomóc nam udowodnić swoją niewinność w sytuacji, gdy jednak zdarzy się otarcie z innym pojazdem albo udowodnić winę kierowcy samochodu, który uderzył w tył naszego. Ponadto kamera cofania może nauczyć początkującego kierowcę sztuki parkowania, zarówno prostopadle, jak i równolegle.

Kamery cofania

na stronę
Pokazuje 1 - 21 z 38 elementów
Pokazuje 1 - 21 z 38 elementów