fb

Filtrowanie

Włączone filtry:
  Kamera cofania

  Rejestratory jazdy, to urządzenia, które mogą przydać się każdemu kierowcy, a w szczególności tym, którzy przejeżdżają bardzo dużo kilometrów. Ochoczo wykorzystywane są także przez właścicieli firm transportowych, przewoźników, firm kurierskich, dostawczych czy w końcu jakichkolwiek przedsiębiorstw, w których pracownicy mogą poruszać się samochodami służbowymi. Daje im to kontrolę nad pracownikami i ich przejazdami. Czym są rejestratory jazdy i dlaczego warto je mieć?

  Czym jest rejestrator jazdy?

  Rejestrator jazdy to małe urządzenie z kamerą, które rejestruje obraz i najważniejsze parametry przejazdu, takie jak przejechana odległość, czas przejazdu, czy nawet prędkość samochodu. Istnieją różne rodzaje rejestratorów jazdy. Mogą to być urządzenia wyposażone w jedną lub dwie kamery. Mogą monitorować jedynie przód pojazdu, ale także przód i tył. Istnieje wiele różnych rodzajów rejestratorów i kamer. Do wyboru mamy kamery z różnymi dodatkowymi funkcjami, takimi jak pomiar prędkości, czujnik ruchu, a nawet nawigacja GPS, łącze WiFi, czy tryb parkingowy. Kamery rejestrują nagrania i zapisują je na nośniku, którym jest najczęściej karta pamięci, ale możemy też zapisać nagrania na innym urządzeniu połączonym z kamerą przewodowo lub bezprzewodowo, na przykład na telefonie komórkowym.

  Dlaczego warto mieć rejestrator jazdy?

  Rejestratory jazdy są dziś coraz popularniejsze. Coraz więcej kierowców je montuje w swoich samochodach, a później zamieszcza nagrania z nich nawet w internecie. Nagrania z kamer samochodowych mogą okazać się bardzo pożyteczne, nie tylko dla nas samych, ale także dla innych. Mogą one bowiem pomóc chociażby w udowodnieniu swojej niewinności w razie kolizji czy stać się dowodem w sprawie obciążającym innego kierowcę, jako sprawcę wypadku z naszym udziałem lub innego, którego jesteśmy świadkami. Ponadto materiały z kamer samochodowych mogą także pomóc policji w schwytaniu niebezpiecznych kierowców – uciekających samochodami przestępców lub po prostu nietrzeźwych i brawurowych, stanowiących zagrożenie na drodze. Kamery samochodowe przydatne mogą okazać się także podczas postojów. Wtedy również może dojść do nieprzyjemnych sytuacji, nad którymi nie mamy kontroli, gdyż nie ma nas w samochodzie. W razie ucieczki sprawcy z miejsca zdarzenia, dzięki nagraniu z kamery policja łatwo go namierzy. Dla niektórych kamery w samochodach mogą być wyłącznie zachcianką, ale w wielu sytuacjach mogą nawet nas uratować, więc jednak warto w nie zainwestować i cieszyć się spokojną i bezpieczną jazdą.

  Rejestratory jazdy

  na stronę
  Pokazuje 1 - 21 z 57 elementów
  Pokazuje 1 - 21 z 57 elementów