fb

Jednym z dodatkowych elementów wyposażenia kamer samochodowych jest nawigacja GPS. Nie uświadczysz już dzisiaj praktycznie kierowcy, który nie posiłkowałby się podczas podróży nawigacją GPS. Bez niej po prostu ani rusz, bo można łatwo zgubić się w drodze. Dzięki kamerom z wbudowaną nawigacją, nie musimy jej już kupować oddzielnie.

Nawigacja GPS

Każdy chyba wie, do czego służy nawigacja GPS. Prowadzi nas ona do celu naszej podróży. Jest pomocna szczególnie wtedy, gdy wybieramy się w dłuższą trasę czy jedziemy gdzieś po raz pierwszy i nie wiemy dokładnie, jak tam dojechać. Nawigacja składa się z obrazu – mapy, na której widzimy, gdzie się znajdujemy oraz poleceń głosowych „jedź prosto, skręć” itp. Czasem potrafi wyprowadzić w inne miejsce, ale zazwyczaj pomaga dojechać do celu bez gubienia się po drodze i konieczności szukania ludzi, których można zapytać o drogę. Najczęściej kupujemy specjalne urządzenie lub korzystamy z aplikacji GPS w naszych smartfonach. Tymczasem nawigację dziś można mieć nawet w kamerze samochodowej.

Nawigacja GPS w kamerach

Kamery samochodowe z nawigacją GPS umożliwiają przede wszystkim zapisanie całej trasy podróży, co będzie pomocne w drodze powrotnej. Ponadto zapisywana jest także aktualna prędkość samochodu. Taka nawigacja zazwyczaj nie jest w stu procentach tym samym, co tradycyjna, ale niekiedy można używać jej jako pełnoprawnej. W ten sposób zyskujemy urządzenie dwa w jednym i nie musimy już kupować normalnej nawigacji.

Kamery samochodowe z nawigacją GPS

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów