fb

Kamery samochodowe z GPS – ranking

Kamery samochodowe z GPS – ranking

Pomożemy Ci w podjęciu najlepszej możliwej decyzji – wyboru idealnej kamery samochodowej z funkcją GPS. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem i sprawdź, dlaczego warto mieć w aucie jednocześnie rejestrator i nawigację w jednym. Następnie możesz liczyć na szeroki przegląd kilku bestsellerów wśród wideorejestratorów, z których wybierzesz jeden dla siebie.

Dlaczego kamera samochodowa z nawigacją?

Czym według Ciebie jest komfortowa i bezpieczna jazda? Naszym zdaniem to wynik wielu czynników, wśród których znajduje się m.in. rejestrowanie pola jazdy oraz prowadzenie w konkretnym kierunku. Wszystko to możesz zawdzięczać kamerze samochodowej z czujnikiem GPS, która jednocześnie nagrywa drogę przed lub za Twoim samochodem i wskazuje Ci drogę, którą masz się kierować. Możesz za sprawą jednego urządzenia zyskać aż dwie dodatkowe funkcje.

Nie będziesz potrzebować już osobnego rejestratora jazdy i nawigacji, które potrafią zajmować sporo miejsca na kokpicie samochodu. Sam wideorejestrator świetnie sprawdzi się do monitorowania sytuacji na drodze, a dodatkowe wyposażenie w kamerę cofania może wspomóc parkowanie, cofania i zwiększyć bezpieczeństwo na drodze. Posiadanie takiej kamery w aucie umożliwi także szybsze rozpatrzenie sprawy i wskazanie osoby winnej wypadkowi czy stłuczce. Z kolei nawigacja będzie dużym udogodnieniem dla kierowców, którzy spędzają więcej czasu za kierownicą. Muszą przemieszczać się z jego punktu do drugiego i za każdym razem poruszają się inną trasę, więc funkcja GPS powinna sprawdzić się w ich przypadku w 100%.

Ranking najlepszych kamer samochodowych z GPS

Smartcams X300

Wideorejestrator samochodowy Smartcams X300 – cena 339,99 zł brutto

Kamera samochodowa GNET GN700

Kamera samochodowa GNET GN700 – cena 349,99 zł brutto

androidem JSE HSJ235

Kamera samochodowa w lusterku z androidem JSE HSJ235 – cena 499,99 zł brutto

 Kamera samochodowa GNET GI500 Dual

Kamera samochodowa GNET GI500 Dual – cena 549,99 zł brutto

 Smartcams Android Dual

Kamera samochodowa Smartcams Android Dual – cena 699,99 zł brutto

Wideorejestrator BlackVue DR-750 S-1CH

Wideorejestrator BlackVue DR-750 S-1CH – cena 1399,99 zł brutto

Kamera samochodowa w lusterku Smartcams HSJ3000 Android

Kamera samochodowa w lusterku Smartcams HSJ3000 Android – cena 1699 zł brutto

Kamera samochodowa BlackVue DR750S-2CH

Kamera samochodowa BlackVue DR750S-2CH – cena 1799,99 zł brutto

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie kamery samochodowej?

Poza samym czujnikiem GPS w powyższych kamer, masz oczywiście możliwość korzystania z innych funkcji. Warto w takim razie wziąć je pod uwagę przed ostatecznym zakupem, aby Twoja kamera samochodowa sprawdziła się zarówno w trakcie krótkich, jak i dłuższych podróży.

  • Pamięć kamery – na pewno musisz zwrócić uwagę na pamięć urządzenia, ponieważ to od niej w większej mierze zależy jakość i ilość nagranych materiałów. Można wyróżnić pamięć wewnętrzną, która powinna być jak najbardziej pojemna oraz pamięć zewnętrzną, którą trzeba dostosować do parametrów Twojego urządzenia. Podobnie masz dwie możliwości zapisywania nagrań – w pętli oraz standardowe, które wymaga systematycznego zgrywania materiałów na komputer, aby nie zniknęły.
  • Rozdzielczość – obecnie można się już spotkać z obrazem HD nawet w tańszych wersjach kamerek, aczkolwiek można pokusić się o wybór rozdzielczości Full HD albo 4K, które są nie tylko kosztowniejsze, ale również zajmują więcej miejsca na karcie pamięci.
  • Kąt widzenia – zdecydowanie im jest on szerszy, tym większe pole trasy może zarejestrować, a tym samym widoczna jest większa część szczegółów.
  • Dodatkowe opcje – oczywiście każdy producent może zasłynąć z innych dodatkowych funkcji, jak na przykład możliwość nagrywania w trybie nocnym, połączenie z modułem WiFi lub odporność na wstrząsy. Warto zagłębić się we wszelkie parametry i inne udogodnienia, dzięki czemu będziesz wiedział, czy faktycznie dana kamera samochodowa spełni Twoje oczekiwania.