fb

Jeśli obawiamy się, że kamera zamontowana na szybie samochodu zasłoni nam drogę albo będzie za bardzo widoczna, możemy zdecydować się na kamerę samochodową w lusterku. Spełnia ona swoje funkcje tak samo, jak zwykła kamera, ale ma też kilka dodatkowych zalet.

Kamery samochodowe w lusterku – co to za urządzenia?

Rejestratory jazdy montowane w lusterkach wyglądają bardzo podobnie, jak same lusterka. Montuje się je na lusterkach wstecznych przy pomocy gumowych mocowań, które pasują do każdego lusterka. Nie ma więc problemów związanych z dopasowywaniem urządzenia do lusterka. Wyświetlacz, tak samo jak lusterko, skierowany jest do tyłu samochodu (w stronę kierowcy), a kamera odwrotnie, na drogę. Obiektyw można jednak regulować specjalnym przegubem. Na lusterku jest ekran LCD, na którym wyświetla się obraz z kamery. Urządzenie trzeba podłączyć za pomocą kabla do gniazdka 12V. Kabel może być jedynym problemem przy wyborze takiej kamery – w większych samochodach może być za krótki. Wtedy trzeba poświęcić trochę czasu, by podłączyć kamerę.

Zalety kamer w lusterku

Kamery montowane w lusterku mogą nagrywać obraz zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu. Mają więc podobne funkcje, jak kamery dual. Ponadto są dyskretne, praktycznie ich nie widać i nie zasłaniają widoku na jezdnię. Niewątpliwą zaletą kamer montowanych w lusterku jest również łatwość montażu. Montuje się je na lusterku wstecznym gumowymi mocowaniami dosłownie w kilka chwil, a komfort jazdy jest bezcenny.

Kamery samochodowe w lusterku wstecznym

Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów
Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów