fb

Rejestrator jazdy z GPS – ranking

Rejestrator jazdy z GPS – ranking

Poniżej przedstawiamy wybrane modele rejestratorów jazdy z modułem GPS, które naszym zdaniem sprawdzają się najlepiej. Do wyboru masz zarówno tańszą wersję kamer samochodowych, jak i nieco droższe modele, które posiadają dodatkowo wiele innych funkcji. Zobacz, co obowiązkowo powinien mieć Twój samochodowy rejestrator jazdy.

Jak wybrać rejestrator jazdy?

Musisz pamiętać o kilku ważnych aspektach podczas zakupu, by ostatecznie wszystkie parametry zgadzały się i urządzenie mogło skutecznie sprawdzić się w trasie. To bardzo ważne, by nie bagatelizować poniższych informacji i wybrać najlepszą z możliwych opcji. Doskonale rozumiemy, że każdy posiada również wyznaczony budżet na zakup kamerki samochodowej, dlatego przygotowaliśmy skrót najważniejszych i podstawowych danych technicznych, które powinny znaleźć się w Twoim urządzeniu. Ponadto przedstawiliśmy w naszym artykule przykładowe modele rejestratorów zarówno tych tańszych, jak i droższych, które znajdują się w TOP10 najlepszych kamer z modułem GPS.

Rozdzielczość. Minimalnym formatem powinna być jakość HD, którą na szczęście znajdziesz teraz w większości modeli, ponieważ producenci cały czas ulepszają swój sprzęt i umożliwiają większej ilości klientów korzystać z lepszej jakości obrazu nawet przy tańszych urządzeniach. Równie dobrze możesz zaopatrzyć się w kamerę o rozdzielczości Full HD lub 4K, dzięki czemu na nagraniach dostrzeżesz wszelkie możliwe detale.

Kąt nagrywania. Kolejną ważną rzeczą jest pole widzenia, które powinna być jak najszersze. Najczęściej można spotkać się z minimalną wartością 120°, aczkolwiek bez problemu powinieneś znaleźć rejestratory o kącie 170° i więcej za atrakcyjną cenę.

Moduł GPS. To właśnie o nim głównie mowa i znajduje się prawie we wszystkich modelach kamer z dostępem do WiFi. Połączenie kamery z nawigacją jest genialnym rozwiązaniem, dzięki czemu będziesz mógł zmieścić dwa urządzenia w jednym i korzystać z prowadzenia do celu, niezależnie od Twojego położenia.

Wyświetlacz. W tym przypadku wcale nie musisz szaleć z wielkością monitora kamery, ponieważ zdecydowanie wystarczy szerokość 2-3 cali, które będą wyraźne pokazywać dane na kamerze i jednocześnie nie przysłonią całego kokpitu.

Akumulator. Z pewnością przy tańszych wersjach rejestratorów jazdy konieczne będzie podładowanie sprzętu za pomocą gniazdka w samochodzie, a przy droższych modelach akumulator częściej jest już wmontowany wewnątrz, dzięki czemu praca kamerki nie jest uzależniona od włączonego pojazdu.

Ranking rejestratorów jazdy z GPS

Przedstawiamy parę najczęściej kupowanych kamerek w naszym sklepie z modułem GPS, które powinny sprawdzić się na każdą kieszeń i zadowolić nawet najbardziej wymagającego kierowcę.

Pierwszą naszą propozycją jest wideorejestrator Smartcams X300, który posiada rozdzielczość Full HD i kąt nagrywania aż 170°. Jego fenomen polega nie tylko na module GPS, ale również połączeniu kamery przedniej, tylnej z kamerą cofania. W rezultacie zyskujesz wszystko w jednym i to w cenie 339,99 zł brutto. Wbudowana funkcja WiFi pozwala na połączenie z czujnikiem GPS, a także trzeba wspomnieć o systemie ADAS wspierającym kierowcę.

Smartcams X300 kamera samochodowa z GPS

Następnym rejestratorem w rankingu jest nieco droższa kamera GNET GI500 Dual, która w naszym sklepie kosztuje jedyne 549,99 zł brutto. Wyposażona jest oczywiście w czujnik GPS, a także tylną kamerę z rozdzielczością Full HD. Różnicą jest w tym przypadku kąt widzenia, który zmniejszony jest do 140°, aczkolwiek możesz tutaj liczyć na połączenie zarówno z Androidem, jak i systemem IOS.

kamera samochodowa z GPS GNET GI500 Dual

I ostatnim naszym rozwiązaniem dla kierowców będzie jedna z droższych kamer samochodowych w naszym sklepie – BlackVue DR750S-2CH o wartości 1799,99 zł brutto. Wiemy, że ta cena może być dla niektórych porażająca, ale w tym przypadku urządzenie to jest tego warte. Rozdzielczość Full HD wspomagana jest 170-stopniowym kątem widzenia oraz aparatem 13MPX. Składa się z kamery przedniej i tylnej, a całość opiera się na 128GB karcie pamięci, więc nie musisz martwić się brak miejsca przez długi czas. Połączenie z WiFi i moduł GPS działa tutaj bezproblemowo, a dodatkowo możesz korzystać z wielu innych dodatkowych opcji.

BlackVue DR750S-2CH kamera samochodowa z GPS