fb

Najzwyklejsze rejestratory jazdy wyposażone są jedynie w kamerę nagrywającą, to co dzieje się z przodu pojazdu. Warto jednak dokładnie wiedzieć, co dzieje się z tyłu, poza nim. Umożliwiają to rejestratory wyposażone w dwie kamery.

Dwie kamery czyli oczy dookoła głowy

Rejestrator wyposażony w dwie kamery może okazać się bardzo przydatnym gadżetem. Jedna kamera w takim rejestratorze, nagrywa wszystko, co dzieje się przed pojazdem, a druga wszystko, co dzieje się poza nim. To, co dzieje się z tyłu, za naszym samochodem, jest równie ważne, jak to, co z przodu. Tymczasem często to lekceważymy, gdyż nawet przepisy mówią, że w przypadku uderzenia w tył samochodu winny jest zwykle kierowca, który uderzył. Tymczasem jednak w takich sytuacjach mogą wyniknąć różne niedomówienia i wątpliwości, które warto móc rozwiać dzięki nagraniom z kamer.

Nagrywanie z boku? To możliwe!

Rejestrator jazdy z dwoma kamerami posiada szereg specjalnych parametrów, które sprawiają, że pole widzenia kamer jest bardzo szerokie i mogą one również rejestrować to, co dzieje się po bokach samochodu. To prawdziwa gratka dla amatorów widoków podczas podróżowania, gdyż tak nagrywające kamery pozwalają na uwiecznienie pięknych widoków z trasy. Taki szeroki zakres pola widzenia kamer ułatwia również parkowanie, cofanie i inne manewry, które mogą okazać się nie takie proste, jak się wydają.

Rejestratory jazdy z dwoma kamerami

na stronę
Pokazuje 1 - 21 z 31 elementów
Pokazuje 1 - 21 z 31 elementów