fb

Jak podłączyć rejestrator jazdy?

Jak podłączyć rejestrator jazdy?

Oto zadanie dla wielbicieli majsterkowania i tematów technicznych, które wymagają nie tylko zainteresowania, ale również czasu, wiedzy i pewnych podstawowych umiejętności. Wiadomo, że przy zakupie kamerki otrzymujesz również instrukcje obsługi wraz z poleceniami, co do montażu i podłączenia rejestratora. Mamy dla Was kilka wskazówek, które mogą przydać się, jeśli zdecydujesz się na samodzielne zainstalowanie sprzętu i zintegrowanie ze pozostałymi akcesoriami w zestawie.

Bezprzewodowe kamerki

Tutaj sprawa jest rzeczywiście prosta, ponieważ nie musisz się martwić o umieszczenie kabli w dogodnym miejscu ani sposób ich podłączenia. Wystarczy zatem zapoznać się dokładnie z załączoną instrukcją, by móc szybko i sprawnie uruchomić kamerkę, a także połączyć jej ekran ewentualnie z kamerą cofania czy też innymi akcesoriami dodatkowymi. Cała integracja systemu nie powinna zająć dużo czasu, ponieważ dzisiejsza technologia jest mocno intuicyjna i łatwa w obsłudze, dzięki czemu każdy powinien sobie z nią poradzić. Najczęściej zasilane są bateriami lub ładowane co pewien czas za pomocą akumulatora, co także zwiększa ich wydajność i czas działania.

Na pewno bezprzewodowe rejestratory jazdy poza swoim mało skomplikowanym montażem posiadają więcej zalet, jak na przykład zachowanie przestronności i schludności wewnątrz samochodu. Żadne kable ani złącza nie mają prawa zakłócać przestrzeni kierowcy ani pasażerów, co mogłoby wpłynąć negatywnie na ich komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo podczas prowadzenia pojazdu.

Rejestratory z przewodami

Niestety są już bardziej kłopotliwe, ale należy podejść do nich wyrozumiale i z dużą dozą cierpliwości, ponieważ konieczne jest przymocowanie kabli w sposób skuteczny i nie przeszkadzający w czasie jazdy. W tym celu warto najpierw ustalić w jakim miejscu zostanie ulokowana kamerka, by następnie móc obmyśleć plan jej podłączenia do zasilania.

W zasadzie istnieje opcja połączenie jej z zapalniczką w samochodzie albo portem USB, gdzie wszystko zależy głównie od rodzaju złącza jakie posiada ładowarka. Następnie trzeba zastanowić się gdzie ukryć kable w kabinie samochodowej, by nie przeszkadzały kierowcy ani innym, a także mogły swobodnie stykać się z kamerką. Samo podłączenie rejestratora czasami lepiej pozostawić fachowcom, na przykład gdy mamy do czynienia z zamocowaniem kamery cofania. Jeśli nie jesteś przygotowany i nigdy nie miałeś styczności z podobnymi pracami technicznymi, lepiej nie ryzykować i marnować swojego czasu na nieudane próby podłączenia, chyba że jesteś na tyle zdeterminowany i chętny do działania. W takim wypadku polecamy obejrzeć film, w którym podane zostaną pozostałe wskazówki, co do podłączenia zasilania kamerek samochodowych.