fb

Filtrowanie

Na zamontowanie w swoich samochodach wideorejestratorów decyduje się coraz więcej kierowców i przedsiębiorstw przewozowych lub transportowych, których kierowcy przemierzają bardzo duże odległości. Nic w tym dziwnego, bo wideorejestrator może przynieść naprawdę wiele korzyści.

Czym jest wideorejestrator?

Wideorejestrator jest urządzeniem wyposażonym w jedną lub dwie kamery, które nagrywają to, co dzieje się poza naszym pojazdem na jezdni, a nawet poza nią. Jedna kamera nagrywa zwykle widok z przodu pojazdu, druga zaś, jeśli wideorejestrator ją posiada, rejestruje to, co dzieje się z tyłu. Dzięki temu możemy widzieć wszystko dookoła naszego samochodu nawet dokładniej niż przez same szyby i lusterka. Wideorejestratory zapisują nagrania na karcie pamięci, a nagrywają w sposób zapętlający, czyli usuwają wcześniejsze nagrania na rzecz nowszych. Można jednak przełączyć się na tryb nagrywania cały czas, ale trzeba liczyć się wtedy z dość szybkim zapełnieniem się karty pamięci. Nagrania można także odtwarzać i zapisywać na innych urządzeniach. Wystarczy mieć kabel, którym można podłączyć kamerę do chociażby smartfona i nie tylko nawet oglądać na nim nagrania, ale też sterować za jego pomocą kamerę, jak pilotem.

Rodzaje wideorejestratorów

Na rynku dostępne jest wiele różnych wideorejestratorów wyposażonych w dodatkowe funkcje. Na przykład takie, które można zamontować w lusterku albo i z tyłu samochodu. Dzięki nowoczesnym technologiom mamy także kamery z czujnikami ruchu, które uruchamiają się automatycznie w momencie, gdy ruszamy autem z miejsca, z nawigacją GPS, która czasami może w pełni zastąpić standardową, z łączem WiFi, dzięki któremu bezprzewodowo możemy połączyć kamerę ze smartfonem, czy z trybem parkingowym, a nawet pomiarem prędkości i innych parametrów jazdy.

Do czego może się przydać wideorejestrator?

Przede wszystkim wiele osób używa kamer samochodowych do uwieczniania ciekawych momentów z podróży, w tym oczywiście pięknych widoków. Jednak wideorejestratory samochodowe mają też wiele innych, pożytecznych funkcji. W razie kolizji nagranie może być znakomitym dowodem dla ubezpieczyciela czy nawet dla policji. Nagrania mogą pomóc schwytać wandala, który zniszczył nam samochód i uciekł, nawet jeśli miało to miejsce na parkingu, gdy nie było nas w pojeździe. Pomogą także w parkowaniu, cofaniu dzięki zwiększeniu nam widoczności. Warto więc wyposażyć w nie swój samochód, gdyż naprawdę mogą nas czasem uratować. Mogą też posłużyć jako dowód w sprawie innego zdarzenia na drodze, którego staliśmy się świadkami. Są więc naprawdę cennym gadżetem.

Wideorejestratory samochodowe

na stronę
Pokazuje 1 - 21 z 53 elementów
Pokazuje 1 - 21 z 53 elementów