fb

5 powodów, dla których kamerka samochodowa przydaje się podczas urlopu

5 powodów, dla których kamerka samochodowa przydaje się podczas urlopu

Nastał właśnie długo wyczekiwany okres wakacyjny, kiedy to nareszcie można wybrać się z rodziną lub przyjaciółmi na urlop. Nadal mnóstwo osób decyduje się jednak na wyjazd własnym samochodem, dzięki czemu mogą zapakować ze sobą nieograniczoną ilość bagaży i rzeczy, które okazują się niezbędne podczas wakacji. Oprócz wygody i komfortu jazdy, trzeba pamiętać o bezpieczeństwie, a to zapewni nie tylko sprawnie działający pojazd czy ubezpieczenie samochodowe, ale również kamerka, o której zastosowaniach na wakacjach opowiemy poniżej.

1. Na nieprzewidziane sytuacje

Absolutnie nikomu nie życzymy podobnych sytuacji na drogach, aczkolwiek nie zwalnia to Was z obowiązku ubezpieczenia się w razie wypadku, stłuczki czy też innego rodzaju kolizji na drodze. Nie zawsze wina musi należeć do Was, dlatego tym bardziej przydatna okaże się kamerka samochodowa, dzięki której można niekiedy jednoznacznie stwierdzić, kto powinien ponieść odpowiedzialność za spowodowane zdarzenie. Wówczas nagranie z wideorejestratora zabezpiecza i utrwala materiał dowodowy, który może znacznie przyspieszyć rozwiązanie sprawy, a tym samym proces ubiegania się o odszkodowanie.

2. Funkcja antywłamaniowa

Kamerka samochodowa może służyć także podczas urlopu jako Wasze kolejne zabezpieczenie przed kradzieżą, gdyż sama jej obecność potrafi niekiedy odstraszyć potencjalnych włamywaczy. Z drugiej strony, gdy kamerka zostaje włączona nawet podczas wyłączenia zasilania pojazdu, może ona zarejestrować też innych kierowców, którzy niechcący lub specjalnie uszkodzą Wasz samochód, przerysują lub dokonają wgniecenia, a przecież żaden kierowca nie chciałby wrócić z wakacji zniszczonym autem.

3. Parkowanie zawsze i wszędzie

Przy zakupie kamerki warto pamiętać o trybie parkingowym, który podczas wycieczek w nieznane dotąd miejsca, a odwiedzane jednocześnie przez setki turystów, może okazać się kluczowy podczas parkowania w trudnodostępnych miejscach. Dla bezpieczeństwa własnego i swojego samochodu – lepiej skorzystać z funkcji kamerki cofania wraz z monitorem, dzięki czemu nic ani nikt Was nie zaskoczy na drodze, a nawet najciaśniejsze miejsca parkingowe nie będą stanowić dla Was problemu dzięki czujnikom ruchu.

4. Rejestrator i nawigacja w jednym

Wyruszając na wakacje zarówno w Polsce, jak i za granicą, należy pamiętać o wyposażeniu się w nawigację, która już teraz dostępna jest także pod postacią kamerki samochodowej. To znaczne ułatwienie dla kierowców, a zwłaszcza na wakacjach samochodem, gdy można zwiedzać znacznie więcej i podróżować z miejsca na miejsce. Możecie połączyć przyjemne z pożytecznym, gdzie bez problemu dotrzecie do wyznaczonego wcześniej celu.

5. Dodatkowych funkcji nigdy dość

Oprócz podstawowych właściwości i zastosowań kamerek samochodowych, warto wspomnieć o dodatkach, które również ułatwią podróż wszędzie. Po pierwsze chodzi nam o pomiar prędkości, gdzie można równocześnie analizować i sprawdzać ilość przebytych kilometrów, czas ich przemierzenia oraz prędkość z jaką poruszaliście się na konkretnych odcinkach trasy. To bardzo przydatne dla kierowców, którzy mogą następnie zweryfikować przemierzoną drogę i obliczyć chociażby zużycie paliwa na dalszą część wycieczki. Również połączenie z WiFi okazuje się dobrym rozwiązaniem, by w każdej chwili kontrolować nagrania i drogę na swoim smartfonie.