fb

Na co zwracać uwagę przy zakupie kamery samochodowej?

Na co zwracać uwagę przy zakupie kamery samochodowej?

Jeśli nie posiadasz jeszcze własnego wideorejestratora, to koniecznie przeczytaj nasz poniższy artykuł. Przedstawimy w skrócie najważniejsze cechy, jakie powinna posiadać Twoja przyszła kamerka. Gwarantujemy, że kierując się naszymi kryteriami zakupisz sprzęt, który w zupełności odpowie na Twoje zapotrzebowanie i spełni nawet najśmielsze oczekiwania. Sprawdź, co powinno się znaleźć w Twojej kamerce i zakup ją u nas już dziś.

Dobra jakość nagrywania

Zacznijmy od obrazu, który będziesz mógł do woli przewijać, a zatem też oglądać. W takim razie konieczne jest zapewnienie najwyższej jakości nagrywania w formie HD lub nieco droższej wersji Full HD. Obie opcje pozwolą na wyraźne i dokładne nagrywanie, dzięki czemu dostrzeżesz w filmach każdy najmniejszy detal, a tym samym będziesz mógł chociażby odczytać numery rejestracji pojazdu, który popełnił przestępstwo i uciekł z miejsca zdarzenia. Na drodze dzieją się naprawdę różne sytuacje, na które powinieneś być przygotowany jak najlepiej.

Poza rozdzielczością ważny jest również kąt i pole widzenia kamery, gdzie wiadomo im jest ono większe, tym więcej zobaczymy podczas nagrania. Standardowym parametrem jest obecnie 120°, które powinno uchwycić sporą część drogi, aczkolwiek lepsze modele wideorejestratorów posiadają już aż do 170°. Dobra jakość monitorowania trasy zależy również od funkcji stabilizacji obrazu na terenach nierównych i górzystych oraz dodatkowego oświetlenia przy kamerce, co zapewniają już diody LED.

Nagrywanie w pętli

Można powiedzieć, że stało się to już standardem wśród kamerek samochodowych, aczkolwiek nadal można spotkać się z modelami mniej nowoczesnymi, które nie posiadają tej funkcji. Nagrywanie w pętli umożliwia nadpisywanie nowszych materiałów filmowych na poprzednich starszych, dzięki czemu pamięć nie jest zaśmiecana i niepotrzebnie zużywana, a wręcz przeciwnie jest na bieżąco oczyszczana i aktualizowana. Natomiast jeśli chcesz utrwalić wcześniejsze nagrania, musisz zgrać je osobno za pomocą specjalnego podłączenia na swój komputer czy pamięć USB.

Dodatkowe funkcje jako norma

Obecnie nie można ograniczać się wyłącznie do zwykłych i najtańszych kamerek samochodowych, które po pierwsze mogą nie wytrzymać próby czasu, a po drugie nie posiadać wielu przydatnych funkcji i właściwości jak te droższe wersje. Doskonałym przykładem jest chociażby tryb parkingowy albo nawigacja wbudowana w wideorejestrator, dzięki czemu możesz spokojniej parkować w trudnodostępnych miejscach, a także kierować się bezpośrednio do celu za pomocą kamerki i nawigacji jednocześnie. W zasadzie można wyróżnić wiele ponadprzeciętnych funkcji w kamerach samochodowych, które cały czas są uaktualniane i modyfikowane w oparciu o coraz nowsze technologie, dzięki czemu producenci mogą nas cały czas zaskakiwać. Właśnie dlatego radzimy sporządzić listę najpotrzebniejszych dla Ciebie cech kamerki, a następnie sprawdzić, co obecnie oferują znane i cenione marki wideorejestratorów.