fb

Wideorejestratory na baterie czy kondensator?

Wideorejestratory na baterie czy kondensator?

Można wyróżnić dwa rodzaje zasilania kamerek samochodowych, gdzie postaramy się pokrótce wyjaśnić na czym polega każdy ze sposobów, a także przedstawić najważniejsze różnice pomiędzy nimi. W rezultacie powinieneś dowiedzieć się o nich więcej, by móc świadomie zdecydować się na jedną z dwóch opcji zasilania wideorejestratorów.

Zasilanie poprzez akumulator

Jest to powszechne rozwiązanie, które owszem umożliwia nam odłączenie kamerki samochodowej od zasilania zewnętrznego, aczkolwiek nie na długo. Należy liczyć się z faktem, iż baterie w akumulatorze nie są w stanie na długo utrzymać sprzętu włączonego po uprzednim odłączeniu od kabli zewnętrznych, ze względu na ich ograniczenie mocy. Zwykle baterie utrzymują się około 10 minut po odłączeniu, gdzie w międzyczasie zapisywane są dane na karcie pamięci, jednak kamerka nie będzie w stanie wytrzymać dłużej.

Co więcej, po pewnym czasie akumulator również się zużywa, co należy do normalnych procesów eksploatacji, a zatem czas nagrywania bez podłączenia może się znacznie skrócić do kilku minut. To ograniczenie i osłabienie sprawności może niekiedy skutkować nawet całkowitą utratą danych zawartych na karcie pamięci, a przykładowo przyczynić mogą się do tego skrajne warunki atmosferyczne jak intensywne mrozy albo wysokie temperatury, które negatywnie wpływają na jakość baterii. Ostatecznie to rozwiązanie wymaga specjalnej uwagi i ostrożności, by unikać i mieć na uwadze poszczególne czynniki z zewnątrz.

Moc kondensatora

Najprościej mówiąc, to części odpowiedzialne za magazynowanie energii elektrycznej w urządzeniach, aczkolwiek warto zaznaczyć, że po odłączeniu mogą one działać maksymalnie kilka sekund, gdyż rozładowują się jeszcze szybciej niż akumulatory. Dopiero po ponownym podłączeniu do USB w samochodzie będzie można uruchomić kamerkę i z niej korzystać.

Mogłoby wydawać się, że kondensatory są znacznie gorsze od zasilania na baterie, a tym samym mniej przydatne, lecz są one znacznie bardziej wytrzymałe i odporne zarówno na zróżnicowane temperatury powietrza, jak i ograniczenie pojemności mocy. Kondensatory potrafią o wiele dłużej zatrzymać swoją jakość i kondycję nagrywania kamerki przez dłuższy czas, gdyż nie niszczeje ani nie osłabia swoich właściwości wraz z upływem czasu. Decyzja ostateczna należy do Ciebie, ale mamy nadzieję, że nieco przybliżyliśmy Ci różnice pomiędzy dwoma typami zasilania, co pozwoli na dokonanie świadomego wyboru.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code