fb

Czujniki parkowania czy kamera samochodowa – co sprawdzi się lepiej?

Czujniki parkowania czy kamera samochodowa – co sprawdzi się lepiej?

Parkowanie jest to manewr, który nie wszystkim wychodzi bezproblemowo. Jest jednym z najtrudniejszych, jaki czas czeka podczas codziennego poruszania się samochodem. Wielu kierowców próbuje ułatwić sobie to zadanie, montując czujniki parkowania lub kamerę cofania. Jakie urządzenie wybrać, które sprawdzi się w lepiej w takich warunkach?

Czujniki parkowania – nie zawsze się sprawdzą

Montowane w zderzak czujniki są ultradźwiękowe, co za tym idzie, emitują dźwięk poprzez sensory, które następnie wysyłają sygnał. Sprawdzą się idealnie, dla tych, którzy mają problem z oszacowaniem odległości od danej przeszkody. Ponadto można zainstalować je nie tylko w zderzak tylni, ale również przedni oraz po bokach. Zestawy czujników parkowania zawierają najczęściej od 2 do 6 sensorów, dlatego można zamontować ich dowolną ilość. Niestety, aby to zrobić, należy przygotować odpowiednie wloty i wywiercić otwory w zderzaku oraz podłączyć dany zestaw sensorów pod odpowiednią wiązkę zasilania. Mają duży minus, który zamiast ułatwić, to utrudnia manewr cofania, mianowicie czujniki wysyłają dźwięk, gdy jesteśmy nawet już 30-60 cm od danej przeszkody.  Są jednak dosyć odporne na wszelkie warunki pogodowe oraz dostępne również z wyświetlaczem, na którym pojawi się nam jedynie oszacowanie w postaci linii, a nie obraz z tyłu lub przodu samochodu.

Kamera cofania – precyzyjniejsze urządzenie

Jeśli zależy na precyzyjniejszym urządzeniu, warto postawić na kamerę cofania. Montuje się ją oczywiście z tyłu samochodu na zderzaku bądź w ramce tablicy rejestracyjnej, a ekran umieszcza się wewnątrz auta jako osobne urządzenie. Dostępne modele oferują nam również wyświetlacz LCD w lusterku wstecznym, który pojawi się, dopiero gdy wrzucimy bieg. Gdy nie będziemy wykonywać manewru cofania, będzie on spełniał taką samą funkcję jak wcześniej. Kamerę wraz z ekranem podłączamy przewodowo poprzez poprowadzenia okablowania przez cały samochód lub bezprzewodowo za pomocą WiFi. Obraz, który będzie się wyświetlał to najczęściej jakość HD, która daje pełny podgląd tego, co dzieje się z tyłu podczas parkowania. Dodatkowo niektóre kamery są wodoodporne, dzięki czemu nie uszkodzą się poprzez kontakt z wodą. Kamera cofania to zdecydowanie lepszy wybór i precyzyjne rozwiązanie podczas codziennego manewru parkowania.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code