fb

Monopod – idealny gadżet do kamery sportowej

Monopod – idealny gadżet do kamery sportowej

Monopod to rodzaj statywu wyłącznie z jedną nogą. Są coraz bardziej popularne wśród osób, które posiadają kamerę sportową i uwielbiają udoskonalać swoje filmiki w różny sposób. Świetnie sprawdzi się podczas wycieczek, podróży czy sportowych wyczynów. Z pewnością pomoże urządzeniu nagrać ciekawy film w oryginalny sposób. Dlatego w poniższym wpisie przedstawimy Ci jego zalety.

Kiedy może nam się przydać monopod?

Na pewno wtedy, gdy chcemy, aby nasze kadry były przedstawione w zupełnie inny sposób. Ponadto, jeśli nasza kamera sportowa posiada stabilizację obrazu, wówczas będzie on znacznie lepszej jakości, a my nie będziemy się martwić, że filmik wyszedł rozmazany lub niewyraźny. Używanie monopodu to także nowy rodzaj nagrań, które zdecydowanie wzbogacą każdą wycieczkę lub podróż. Daje szeroki i pełny obraz tego, co dzieje się wokół nas oraz ułatwia nam korzystanie z kamery sportowej, dzięki zamocowaniu w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu. Są stabilne oraz wygodne do noszenia, a także stanowią idealną podstawę dla urządzenia.

Monopod – jaki wybrać?

Przed zakupem odpowiedniego monopodu musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. Na początku warto przyjrzeć się jego regulacji, tzn. na jaką odległość maksymalnie możemy wysunąć wysięgnik. Jeśli będzie on dosyć długi, kadr obrazu będzie znacznie większy, co da zdecydowanie lepszy efekt. Jednak im dłuższy, tym również cięższy, co w efekcie zajmie również dużą ilość miejsca. Ponadto dobrze będzie, jeśli przyjrzymy się jakości samego wysięgnika. Wykonuje się je ze sztucznych materiałów, co zwiększa podatność na uszkodzenia oraz złamanie. Najlepszym rozwiązaniem będzie aluminiowy wysięgnik, który jest lżejszy i lepszy niż jego plastikowe odpowiedniki. Niektóre z monopodów umożliwia również obrót kamery o daną ilość stopni – najczęściej 180. W takim uchwycie możemy umieścić nie tylko kamerę sportową, ale również i smartfona. Jeśli zależy nam, aby obraz był wyraźny, a kadry zdecydowanie lepsze, powinniśmy zaopatrzyć się monopod do naszego urządzenia.

 

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code