fb

Kamera do samochodu dobra i tania. Czym się kierować przy wyborze?

Kamera do samochodu dobra i tania. Czym się kierować przy wyborze?

Nie każdy może pozwolić sobie na wideorejestrator za kilkaset złotych czy nawet więcej, a też pragnie zabezpieczyć się w swoim samochodzie i korzystać z różnych udogodnień. W takim razie przygotowaliśmy krótki poradnik odnośnie zakupu jednocześnie dobrej jakościowo i tańszej wersji kamery samochodowej wraz z przykładowymi propozycjami. Sprawdź sam i dokonaj zakupu już dziś w naszym sklepie online.

Kryteria wyboru

Przed dokonaniem zakupu swojej kamerki samochodowej, koniecznie musisz wiedzieć, że:

 •        minimalna rozdzielczość powinna wynosić 720p, czyli 1280x720, co już daje obraz w wersji HD;
 •        w kwestii zapisywania powinieneś zaopatrzyć się kartę pamięci o wartości 64 BG;
 •        kąt widzenia powinien obejmować około 120°, aczkolwiek im jest on większy, tym większe pole trasy może zarejestrować;
 •        czujnik ruchu pozwala na nagrywanie w momencie, gdy samochód już ruszy z miejsca;
 •        wystarczy wyświetlacz o wielkości 2-3 cali;
 •        akumulator może być wbudowany w kamerkę, ale wiąże się to już z większym kosztem, dlatego spokojnie wystarczy zasilanie poprzez kable.

To podstawowe informacje, dzięki którym łatwiej będzie Ci znaleźć odpowiedni dla siebie rejestrator jazdy. Wszystkie wyżej wymienione funkcje i parametry są minimalnym wyposażeniem, które gwarantuje jednocześnie dobrą jakość nagrań i wytrzymałość sprzętu, a także niższą cenę zakupu. Na pewno dużym pocieszeniem dla Ciebie będzie fakt, że współcześni producenci kamerek samochodowych coraz częściej oferują również w niższej cenie różne dodatkowe opcje i udogodnienia, za które nie musisz teraz dopłacać więcej. Oto kilka przykładów:

 •        diody LED, dzięki którym lepsza widoczność nagrań jest także w nocy;
 •        stabilizacja obrazu;
 •        opcja kamery z przodu + kamera cofania;
 •        funkcja HDR;
 •        odporność na wstrząsy i wiele innych.

Najlepsze kamery samochodowe w atrakcyjnych cenach

Teraz przejdziemy do konkretów, czyli przedstawienia kilku modeli rejestratorów do 200zł, które znajdziesz oczywiście w naszym sklepie. Łączą one w sobie najważniejsze cechy, a więc dobrą jakość w tańszej wersji. Zdecydowanie pewniej będzie, kiedy zdecydujesz się na kupno kamerek ze sprawdzonego źródła i prosto od światowej klasy producentów, którzy oferuje wiele rozmaitych modeli – mniej i bardziej rozbudowanych. Poniżej znajdziesz kilka propozycji, które naszym zdaniem wydaje się być najrozsądniejszymi zakupami, z których na pewno będziesz zadowolony.

SmartCams wideorejestrator tania kamerka samochodowa X200

Pierwsza z nich to kamerka samochodowa SmarCams X200 w cenie 109,99zł brutto. Jest to sprzęt wielofunkcyjny o jakości nagrywania Full HD i szerokim kątem rejestrowania, bo jest to aż 150°. Oczywiście pozwala na dobre nagrywanie w ciągu dnia, ale również w nocy za sprawą lamp LED i stabilizacją obrazu. To jedna z najtańszych wersji, która na pewno sprawdzi się u osób rzadziej korzystających z wideorejestratorów w samochodzie.

tania kamerka internetowa HSJ 220 SmartCams

Kolejna propozycja to kamera w lusterku wstecznym SmartCams HSJ-220 w cenie 138,99zł brutto. Jest to nowocześniejsza wersja, ponieważ posiada jednocześnie kamerkę na przód oraz tył, dzięki czemu ułatwia cofania i parkowanie tyłem. Obiektyw posiada kąt aż 170° widoczności oraz gwarantuje jakość nagrywania w wersji Full HD.

SmartCams wideorejestrator tania kamera samochodowa CDR820

Ostatnia kamera to dzieło SmartCams CDR820 w cenie 198zł brutto, a więc zbliżonej do naszej górnej granicy 200zł. To jednak sprzęt warty swojej ceny i funkcjonalnie odpowiadający większości modeli o jeszcze wyższej cenie. Kamera ta posiada w rezultacie aż 3 kamery: przednią, tylną i wewnętrzną do nagrywania środku pojazdu. Wszystkie materiały są rejestrowane w Full HD i pod kątem 170°. Nagrywanie w trybie nocnym jest możliwe, dzięki nowoczesnemu wyświetlaczowi, a poza tym możesz tam znaleźć takie funkcje jak: G-Sensor, Wide Dynamic Range czy tryb parkingowy.