fb

Jak pracuje kamera samochodowa z trybem parkingowym? Trzy główne tryby pracy.

Jak pracuje kamera samochodowa z trybem parkingowym? Trzy główne tryby pracy.

To jedna z najprzydatniejszych funkcji dla wszystkich użytkowników i w każdej sytuacji. Oczywiście, niektórzy kierowcy mogą twierdzić, że nie potrzebują żadnych ułatwień podczas parkowania, ale chyba żaden z nich nie wyprze takiego udogodnienia, które zwyczajnie sprzyja codziennej jeździe. Poznaj lepiej zasady funkcjonowania trybu parkingowe i jego trzy podstawowe tryby działania.

Po co komu tryb parkingowy?

Z kilku prostych powodów:     

1)     Dla zwiększenia bezpieczeństwa na drodze, a w szczególności mowa o miejscach parkingowych i postojowych.

2)     Na pewno zwiększysz swoją uwagę i precyzję podczas parkowania tyłem lub przodem.

3)     Unikniesz nieprzyjemnych sytuacji związanych z uszkodzeniem Twojego samochodu lub innych.

4)     Zapobiegniesz niebezpieczeństwu potrącenia pieszych lub zwierząt.

5)     Ułatwisz sobie życie kierowcy i zaoszczędzisz czas na zbędnym manewrowaniu.

Tryb detekcji ruchu

Pierwszym z trybów pracy działania kamerek samochodowych, które zaprezentujemy będzie dotyczył włączenia nagrywania dopiero w momencie wyczucia przed rejestrator ruchu w swojej obecności. Jednak ten program ma swoje słabsze strony, ponieważ czujniki nie są na tyle szczegółowe i dokładne, dlatego przy gorszym oświetleniu i widoczności przed obiektywem kamery, nie będzie ona w stanie wychwycić żadnego przedmiotu czy osoby. Również system ten może nie uruchomić się od razu po odpaleniu samochodu, więc lepiej zapobiegawczo uruchomić ją samodzielnie.

Zatem jest to najtańsza wersja trybu parkingowego i jednocześnie najpopularniejsza, aczkolwiek nie na tyle doskonała, by zaufać jej chociażby w 80%.

Tryb pasywny z detekcją wstrząsów

Działa on na zasadzie wykrywania wstrząsów, po których kamerka automatycznie się włącza i rozpoczyna nagrywanie. To bardzo przydatna funkcja przy ewentualnych kolizjach na parkingach i innych miejscach postojowych, gdzie mogą zdarzyć się różne sytuacje. Wówczas w razie ucieczki sprawcy stłuczki, możesz skorzystać z nagrania z rejestratora i odczytać przykładowo numery tablic rejestracyjnych, a następnie odnaleźć sprawcę i pociągnąć do odpowiedzialności.

System ten można aktywować samodzielnie, gdzie po wyłączeniu kamery zaczyna ona reagować na G-Sensor ruchu. Jednak trzeba mieć tutaj na uwadze czas działania takiej kamery, która powinna być odpowiednio naładowana.

Tryb aktywny z automatyczną detekcją postoju

To najinteligentniejsza wersja działania trybu parkingowego, podczas którego kamera sama automatycznie rozpoznaje, czy pojazd znajduje się w ruchu albo aktualnie zatrzymał się na postoju. System ten potrafi się przełączyć w razie wykrywania ruchu podczas poruszania się lub zastopowania samochodu. To wszystko musi też współgrać z nadpisywaniem materiału filmowego, dlatego też warto wyposażyć się w lepszą i pojemniejszą kartę pamięci.

Na pewno konieczne będzie tutaj też stałe podłączenie kamery do zasilania, by mogła nieustannie działać i rejestrować sytuację dookoła. Jednak w tym przypadku nie będziesz musiał absolutnie ingerować w ustawienia kamery, ponieważ producenci przemyśleli i zaprogramowali to za Ciebie.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code