fb

Kamera sportowa na rower. Jaki model wybrać?

Kamera sportowa na rower. Jaki model wybrać?

Czy mamy wśród naszych czytelników wielbicieli kolarskiego szaleństwa? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie kilka propozycji kamerek sportowych, które świetnie nadają się na rowerowe przejażdżki – mniej lub bardziej ekstremalne. Podpowiemy, czym powinieneś kierować się podczas zakupu i na co zwracać szczególną uwagę, aby wideorejestrator sprawdził się w każdych warunkach.

Mocowanie kamerki

Na początek weź pod uwagę sam montaż rejestratora, który powinien stabilnie i trwale trzymać się obudowy roweru. Wiadomo, że podczas górskich przejażdżek istnieje duże ryzyko turbulencji i trzęsień, a przecież szkoda byłoby uszkodzić swoją nową kamerkę, która też nie kosztuje mało.

Istnieją m.in. kamery montowane paskami na kasku, aczkolwiek nie są przez nas rekomendowane, ponieważ słabiej się trzymają i przy mocniejszych wstrząsach mogą po prostu odpaść. O wiele pewniej będzie zainwestować w droższe modele kamerek, które posiadają w zestawie wiele różnych uchwytów, które można zamontować na ramie roweru, kasku albo przy kierownicy. Do każdej z nich zazwyczaj dołączona jest instrukcja z wytycznymi – w jaki sposób zamontować bezpiecznie kamerę. Najczęściej uchwyty te posiadają specjalne zabezpieczenia w postaci gumowych obić, dzięki czemu niwelowane są dodatkowe drgania podczas nagrywania.

Jakość obrazu

Chyba każdy, kto zabiera ze sobą kamerę chciałby w domu obejrzeć dobrej jakości nagranie, na którym doskonale widać nie tylko trasę rowerową, ale również wszystkie widoki i detale dookoła. Musisz zatem zwrócić uwagę na rozdzielczość i obiektyw kamery, gdzie wymagane jest minimum obrazu w wersji Full HD lub 4K. Dopiero wtedy obraz jest doskonale przejrzysty i wyraźny, jednak to nie wszystko.

Trzeba spojrzeć również na parametry związane z ilością klatek tworzonych na sekundę. Chcąc nakręcić profesjonalny i przyjemny w oglądaniu film, kamera musi posiadać co najmniej 60 klatek na sekundę. W rezultacie nagranie będzie przebiegało płynnie i będziesz w stanie zauważyć na nim wiele szczegółów. Również w uzyskaniu lepszej jakości obrazu pomaga szerokokątny obiektyw szklany, który pozwala uchwycić nagranie o szerszym polu widzenia, a więc zdołasz nagrać jeszcze więcej przyrody dookoła.

Zabezpieczenie kamery

Nie można zapominać o najważniejszym, czyli ochronie kamery sportowej, która oczywiście będzie narażona na wstrząsy, deszcz, wiatr i upadki. W tym celu potrzebna będzie Ci specjalna obudowa do kamerki sportowej, która przede wszystkim będzie cechowała się wodoodpornością. Unikniesz zamoczenia kamery i niszczenia jej elementów wewnątrz. Co więcej, taka obudowa powinna być wykonana z trwałych i solidnych materiałów, jak na przykład poliwęglan. Jest on odporny na uderzenia, a także przeciwdziała dostaniu się do środka wody, piasku czy kurzu, co mogłoby wpłynąć na działanie baterii rejestratora.

Z pewnością nie należy oszczędzać na kamerce sportowej, ponieważ ma ona posłużyć do dobrej jakości nagrywania w różnych warunkach, a jak wiadomo jazda na rowerze również potrafi być ekstremalna i niebezpieczna.

Polecane przez nas modele

Kamera sportowa na rower Smartcams JSE SJ4000

Kamera Smartcams JSE SJ4000 – 120 zł brutto

Mini sportowa kamera na rower Smartcams SV-R3

Mini sportowa kamera Smartcams SV-R3 Full HD – 129,99 zł brutto

Kamera sportowa na rower Smartcams JSE 4K Ultra

Kamera Smartcams JSE 4K Ultra – 249,99 zł brutto

Kamera sportowa na rower Smartcams 4K PRO H8R

Kamera Smartcams 4K PRO H8R – 369 zł brutto

Kamera sportowa na rower JSE SJ7000

Kamera sportowa JSE SJ7000 – 441,57 zł brutto