fb

Kamery samochodowe w lusterku – ranking

Kamery samochodowe w lusterku – ranking

Rejestrator jazdy pozwala na bezpiecznie podróżowanie, zarejestrowanie nieuczciwego kierowcy lub nagrania nieprzewidzianego zdarzenia na drodze. Możemy łatwo monitorować trasę swojej podróży zarówno w dzień, jak i w nocy. Coraz bardziej popularne stają się również kamery samochodowe w lusterku, które posiadają wiele zalet, o których wspomnimy w poniższym artykule. Przedstawimy również ranking wybranych modeli, aby ułatwić Ci wybór odpowiedniego dla siebie urządzenia.

Jak działa kamera samochodowa w lusterku?

Kamera samochodowa w lusterku nie różni się niczym niż zwykły rejestrator jazdy. Rejestruje oczywiście obraz z przodu oraz z tyłu pojazdu. Dzięki temu nagrania z urządzenia mają dużą wartość szczególnie w momencie ustalenia sprawcy danego zdarzenia. Oprócz nagrywania jazdy mogą także monitorować auto, np. w nocy, gdy pozostaliśmy samochód na parkingu.

Kamera w lusterku przypomina po prostu zwykłe lusterko wsteczne. Urządzenie zazwyczaj nakłada się na lusterko za pomocą uniwersalnych mocowań, które pasują do każdego typu lusterka w samochodzie. Wyświetlacz kieruje się w kierunku tyłu samochodu, a obiektyw w przeciwnym kierunku na jezdnię. Na lusterku umieszczony zostaje ekran, na którym widać podglądowy obraz, jaki aktualnie rejestruje kamera.

Rejestrator jazdy w lusterku – różnice między zwykłą kamerą

Czym tak naprawdę różni się rejestrator jazdy w lusterku od zwykłej kamery zamocowanej na szybie? Przede wszystkim urządzenie to jest bardzo dyskretne, co jest bardzo dużą zaletą. Trudno jest wykryć kamerkę – nie rzuca się w oczy, dlatego można śmiało pozostawić samochód z urządzeniem w środku w nocy na parkingu. Ponadto kamerę w lusterku można podłączyć do gniazdka zapalniczki w samochodzie, a także posiada bardzo łatwy montaż, z którym nie powinniśmy mieć większych problemów. Zajmuje to dosłownie kilka chwil i nie jest zbyt skomplikowane. Kolejną i zarazem najważniejszą zaletą urządzenia w lusterku, o czym już wspomnieliśmy, jest fakt, że nie zasłania widoczności kierowcy. Zwykłe kamerki po umieszczeniu na szybie niekiedy przeszkadzają i zasłaniają widok. Dlatego model w lusterku to idealne rozwiązanie dla tych, który chcą czuć się bezpiecznie podczas każdej drogi.

Co powinna mieć kamera samochodowa w lusterku?

Przed zakupem warto upewnić się, jakie dokładnie parametry techniczne posiada dane urządzenie. Na pewno dobrze, jeśli w zestawie otrzymamy również drugą kamerę, np. na tył samochodu. Tylny rejestrator może być również użytkowany jako kamera cofania. Oprócz tego urządzenie powinno wyróżniać się dobrą rozdzielczością, aby móc rejestrować czytelny oraz wyraźny obraz w każdych warunkach. Istotny jest także kąt widzenia, dlatego warto wybrać kamerkę z szerokokątnym obiektywem, dzięki któremu będziemy mieć przejrzysty obraz na oba pasy jezdni.

Kamery samochodowe mogą pochwalić się również dodatkowymi funkcjami jak Wi-Fi, Bluetooth, nawigacja czy tryby pracy (parkingowy, nocny, detekcja ruchu, G-Sensor, czujnik ruchu). Przydaje się również asystent białej linii (LWDS), który ostrzega za pomocą sygnału dźwiękowego o zmianie pasa ruchu.

Kamera samochodowa w lusterku – ranking najlepszych modeli

Aby jeszcze bardziej ułatwić Ci wybór odpowiedniego urządzenia przygotowaliśmy ranking modeli, które sprawdzą się w każdym samochodzie. Wideorejestrator w lusterku będzie pasować do dowolnego modelu auta, dlatego z pewnością warto zastanowić się nad jego wyborem. Jaką zatem kamerę wybrać? Sprawdź nasz ranking.

  1.       Smartcams HSJ700

 Smartcams HSJ700

Cena: 389,99 zł

  1.       Smartcams HSJ226

 Smartcams HSJ226

Cena: 164,99 zł

  1.       JSE Android 4G

JSE Android 4G

Cena: 589,99 zł

  1.       Smartcams HSJ220

Smartcams HSJ220

Cena: 128,99 zł

  1.       Smartcams HSJ255

 Smartcams HSJ255

Cena: 349,99 zł

  1.       Smartcams HSJ399

Smartcams HSJ399

Cena: 299,99 zł

  1.       Smartcams HSJ3000

 Smartcams HSJ3000

Cena: 1669,00 zł

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code