fb

Jaki monitor do kamery cofania?

Jaki monitor do kamery cofania?

Kamery cofania można spotkać już w praktycznie wszystkich pojazdach unowocześnionych, które mogą pochwalić szerokimi możliwościami, w tym także obecnością takich rozwiązań jak kamerka cofania. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że można takie urządzenie zamontować również w starszych typach aut. Monitor do kamery cofania ułatwi zatem wykonywanie codziennym manewrów cofania i parkowania. Oprócz samego urządzenia powinniśmy właśnie wyposażyć się w odpowiedni monitor. Sprawdź, jaki wybrać!

Kamera cofania – przydatne urządzenie

Kamery cofania w dalszym ciągu są popularne, ponieważ bardzo ułatwiają komfort wykonywania różnych manewrów, a także wpływają na bezpieczeństwo ich przeprowadzania.

Uniwersalne kamery cofania nie zawsze mogą pochwalić się wieloma funkcjami, ale warto wiedzieć, że na rynku znajdziemy przeróżne modele zarówno bardziej, jak i mniej unowocześnione. To, jakie urządzenie wybierzemy, zależy tylko od naszych potrzeb i budżetu. Jednak kamera cofania w dalszym ciągu cieszy się dużą popularność nie tylko u kierowców, którzy przemieszczają się samochodami osobowymi, ale również ciężarówkami, pojazdami dostawczymi czy pojazdami specjalnymi. Warto zatem zadbać o dodatkowe akcesoria do kamery cofania jak monitor, jeśli nasz zestaw nie posiada ekranu.

Jaki monitor wybrać? Najważniejsze parametry

Jeśli posiadamy już kamerkę cofania, ale bez ekranu, konieczne będzie wyposażenie się w osobny monitor. Nie zawsze kamerka sprzedawana jest w zestawach, wszystko zależy od modelu. Zdecydowanie warto wyposażyć się w monitor LCD, jeśli nie mamy możliwość podłączyć kamery, np. do systemu nawigacji samochodowej czy radia. Możemy najczęściej spotkać się z ekranem o przekątnych 3,5; 4,5; 5 czy nawet 7 cali. Jak już wspomnieliśmy, istnieje możliwość podłączenia urządzenia do ekranu samochodowego. Niekiedy wyświetlacz możemy zintegrować w taki sposób, aby obraz wyświetlał się w lusterku wstecznym, po wrzuceniu biegu wstecznego.

W trakcie wyboru odpowiedniego ekranu warto wziąć pod uwagę rozdzielczość i typ urządzenia. Zaleca się wykorzystanie wyświetlaczy LCD TFT, które odpowiednio odzwierciedlają to, co w danej chwili rejestruje kamera samochodowa. Ponadto daje duży kąt widzenia, nawet 170-180 stopni. Dzięki temu, gdy będziemy patrzeć na ekran pod dużym kątem, nic nam nie umknie.

Warto również wiedzieć, że możemy kamerę wyposażyć się w system przewodowy lub bezprzewodowy. Systemy z okablowaniem dadzą nam zdecydowanie lepszą jakość prezentowanego obrazu. Z kolei bezprzewodowe odpowiedniki są wygodniejsze w swoim użytkowaniu.

Monitor do kamery cofania w sklepie Smartcams

Szukasz wyświetlacza do swojej kamery cofania? Odpowiednie urządzenie możesz kupić w naszym sklepie Smartcams, gdzie posiadamy wygodny i bardzo łatwy w użytkowaniu ekran do kamery cofania. Monitor TFT LCD z ekranem o przekątnej 4,3” i wysokiej rozdzielczości 480x272 px zapewni w pełni czytelny obraz. Ponadto nie musimy wykorzystać go jedynie do kamery cofania, ale również do innych urządzeń, np. DVD samochodowego. To zdecydowanie kolejny plus tego urządzenia, który możemy wykorzystać w szeroki sposób. Wystarczy, że umieścimy monitor w dowolnym dla siebie miejscu.

Zdecydowanie ułatwia korzystanie z samej kamery cofania, przez co nasze manewry cofania i parkowania są bezpieczniejsze. Zamontowanie kamery wraz z monitorem nie jest drogą inwestycją, ale znacznie zwiększa komfort podróżowania samochodem na co dzień. W szczególności, jeśli dużo poruszamy się po mieście, gdzie małe parkingi to codzienność.

Monitor do kamery cofania