fb

Jaka karta pamięci do wideorejestratora?

Jaka karta pamięci do wideorejestratora?

Rejestrator nie może działać dobrze, jeśli nie będzie posiadać karty o odpowiednio dużej pojemności. To właśnie na niej zapisywane są materiały nagrane z kamery samochodowej. Dzięki niej możemy przeglądać filmy w dowolnym dla nas momencie, ponieważ wystarczy przesłać pliki do innego urządzenia jak telefon czy laptop. Jaką zatem wybrać kartę pamięci do kamery samochodowej? Dowiedz się, zapoznając się z naszym artykułem. Mamy nadzieję, że pomożemy Ci wybrać odpowiednią kartę do Twojego urządzenia.

Karta pamięci – najważniejsze parametry

Jednym z najważniejszych parametrów karty pamięci jest to, aby była trwała i niezawodna pod względem technologii zapisu.

  •        TLC, czyli Triple Level Cell jest najpopularniejszym rodzajem zapisu, ale jednocześnie najmniej trwałym o niskiej liczbie maksymalnego cyklu zapisu danych.
  •        MLC, czyli Multi Level Cell jest znacznie trwalszym rodzajem zapisu niż wspomniany TLC, gdzie stosuje się go do zaawansowanych rozwiązań, gdzie potrzeba dużej ilości cykli zapisu.
  •        SLC, czyli Single Level Cell jest najtrwalszym zapisem i dedykowanym do profesjonalnych rozwiązań.

Obecnie jednak największą część kart dostępnych na rynku stanowią technologie TLC. Z kolei technologię MLC wykorzystuje się przeważnie w produkcji do innych wersji pamięci, które są dedykowane do określonych zastosowań.

Innym ważnym czynnikiem jest klasa karty pamięci, a więc szybkość odczytu i jednocześnie zapisu danych. Najlepiej do typowych kamer samochodowych sprawdzi się karta o klasie 10/U1, która jest w stanie zapewnić przepływ zapisu danych na około 5-10 MB/s. Ponadto karty SD do różnego typu rejestratorów jazdy mogą pochwalić się również większą żywotnością. Nawet średnio od 5 do 7 razy. Dzięki temu lepiej znoszą pracę w różnych warunkach czy podlegają lepszej korekcji błędów.

Jaka pojemność karty będzie najlepsza?

Z pewnością zastanawiasz się, jaka pojemność karty będzie odpowiednia do rejestratora jazdy. Uważa się, że zdecydowania karta o pojemności 32GB w zupełności wystarczy, co pozwala na zapisanie nagranych materiałów na około kilka godzin – mowa o zapisie filmów w jakości Full HD. Jednak warto wiedzieć, że to nie rozdzielczość czy ilość klatek na sekundę zależy od objętości pliku, a bitrate.

Dlatego do kamery samochodowej najlepiej wybrać karty pamięci o pojemności przynajmniej 32 GB, ale zdecydowanie możemy pokusić się o wybór nawet większych kart jak 64GB czy 128GB. Z tego względu, że coraz więcej rejestratorów jazdy udoskonala swoje modele, gdzie już nie Full HD jest największą rozdzielczością, a 4K oraz mamy więcej możliwości i rozwiązań.  Ponadto kamery posiadają również funkcje, które pozwalają na nagrywanie na parkingu lub podczas postoju. W takim przypadku musimy mieć większą pojemność karty, aby mogła ona nagrać o wiele więcej materiałów.

Podsumowanie

Zdecydowanie nie powinniśmy oszczędzać na kartach pamięci, ponieważ są to nośniki pamięci, w które po prostu warto zainwestować. W końcu dzięki nim możemy zapisywać nagrywany obraz podczas jazdy czy postoju samochodu. Karta pamięci jest kluczowa i nie warto wybierać kart o mniejszej pojemności, ponieważ może ona pomieścić mniej materiału. W końcu przechowuje ona dla nas ważne dane w postaci nagrań.