fb

Jak korzystać z kamerki sportowej JSE 4K Ultra HD? Instrukcja obsługi

Jak korzystać z kamerki sportowej JSE 4K Ultra HD? Instrukcja obsługi

Kamera sportowa to obowiązkowy sprzęt, gdy mamy zamiar nagrywać zarówno sportowe, jak i wakacyjne poczynania. Kamerka pozwala nam na zarejestrowanie każdej chwili – nawet w gorszych warunkach. Wszystko ze względu na to, że urządzenia sportowe przeznaczone są do pracy w ekstremalnych sytuacjach, dlatego nie musimy martwić się o złą jakość filmu. Jedną z kamer sportowych, która jest funkcjonalna i posiada wysokiej jakości parametry techniczne, jest JSE 4K Ultra HD. Jeśli masz zamiar kupić to urządzenia – zapoznaj się z naszym artykułem, gdzie przedstawiamy instrukcję obsługi.

Jak korzystać z kamerki sportowej JSE 4K Ultra 4K?

Włączanie kamerki sportowej

Jeśli chcemy uruchomić kamerę sportową JSE wystarczy wcisnąć przycisk funkcyjny – włącznik urządzenia, umieszczony z przodu kamery na około 2 sekundy, gdzie po tym czasie kamera wyda sygnał dźwiękowy, aby następnie uruchomić ekran LCD.

Wyłączanie kamerki sportowej

W celu wyłączenia urządzenia wystarczy wcisnąć przycisk funkcyjny – włącznik urządzenia, umieszczony z przodu kamery na około 2-3 sekundy. Po tym czasie urządzenie samoczynnie się wyłączy.

Programy pracy urządzenia

Po włączeniu kamery możemy wybrać jeden z czterech trybów pracy oraz ustawienia kamery. Wyboru dokonujemy krótko, wciskając przycisk funkcyjny – włącznik urządzenia. Na ekranie LCD w górnym lewym rogu będziemy widzieć zmieniające się ikonki, które są odpowiednie dla danego trybu pracy.

Możliwe tryby pracy:

 • Tryb nagrywania filmów.
 • Tryb wykonywania zdjęć.
 • Tryb zdjęć seryjnych.
 • Tryb zdjęć z interwałem.
 • Ustawienia settings.

Kamera sportowa posiada również tryb WiFi, dzięki czemu możemy bezprzewodowo sterować kamerą za pośrednictwem telefonu. Wystarczy pobrać specjalną aplikację – Ez iCam App z Apple App Store albo Google Play.

Wykonywanie zdjęć

Aby wykonać zdjęcie za pomocą kamerki JSE należy skierować kamerę na dany kadr i wcisnąć przycisk funkcyjny jednokrotnie – przycisk wyboru lub enter. Po naciśnięciu przycisku obraz na ekranie LCD zniknie na chwilę, oznacza to, że zdjęcie zostało wykonane. U góry na ekranie pojawi się zaktualizowana ilość wykonanych zdjęć i ilość zdjęć, jaka można zostać zapisana na karcie pamięci urządzenia.

Filmowanie za pomocą kamerki

Jeśli chcemy rozpocząć nagrywanie filmu, należy wybrać tryb nagrywania filmów i nacisnąć przycisk funkcyjny jednokrotnie – przycisk wyboru lub enter. Kamera wyda odpowiedni dźwięk, a dioda LED rozpocznie migać w kolorze czerwonym, co będzie oznaczać rozpoczęcie nagrywania. Film jest nagrywany tak długo, jak miga dioda w kolorze czerwonym. Gdy chcemy zatrzymać nagrywanie, wystarczy wcisnąć przycisk funkcyjny, czyli przycisk wyboru lub enter. Dioda LED ponownie rozpocznie świecić ciągłym światłem.

Ustawienia kamery – gdzie szukać ustawień?

Jeśli chcemy dokonać zmian w ustawieniach technicznych urządzenia, musimy wybrać USTAWIENIA przy pomocy przycisku WŁĄCZNIK URZĄDZENIA. Po wybraniu USTAWIEŃ można dowolnie konfigurować działanie kamery poprzez przycisk ENTER oraz WŁĄCZNIK URZĄDZENIA.

Karta pamięci kamery sportowej – jaką wybrać?

Kamera sportowa JSE współpracuje z kartami microSD lub microSDHC o pojemności 32GB. Aby umieścić kartę pamięci, musimy zdjąć obudowę ochronną kamery. Kartę wkładamy w slocie microSD i dociskamy do momentu usłyszenia kliknięcia, co informuje o zablokowaniu karty w porcie. Aby wyjąć kartę ze slotu MicroSD, należy delikatnie nacisnąć kartę do momentu usłyszenia kliknięcia równoznacznego ze zwolnieniem blokady. Następnie kartę można wyjąć z urządzenia.

Zalecamy, aby używać minimum kart pamięci CLASS 10, ponieważ wolniejsze karty mogą zapisywać dane z niewystarczającą prędkością. Spowoduje to niewłaściwe nagrywanie materiału filmowego.  

W jaki sposób podłączyć kamerę do komputera?

Podłączenie kamery do komputera jest bardzo łatwe. Możemy zgrać z karty pamięci przez zewnętrzny czytnik kart microSD lub SD poprzez adapter microSD-SD. W celu podłączenia kamery do komputera musimy połączyć oba urządzenia przy pomocy kabla micro USB-USB, który znajduje się w zestawie wraz z kamerą. Po podłączeniu musimy uruchomić komputer i odczekać do momentu aż komputer znajdzie kamerę, instalując sterowniki. Po zainstalowaniu w panelu Mój Komputer pojawi się dysk, w który należy wejść, klikając w jego ikonę dwukrotnie lewym przyciskiem myszy. W momencie, gdy komputer nawiąże polaczenie z kamerą, dioda LED będzie świecić ciągłym światłem. W celu rozpoznania kamery, w slocie musi być umieszczona karta pamięci.

Jak ładować kamerę JSE 4K Ultra HD?

Jeśli chcemy sprawdzić stan naładowania akumulatora, możemy to śledzić na wyświetlaczu LCD kamery w lewym górnym rogu. W momencie rozładowania akumulatora ikona baterii na ekranie będzie pusta. Aby naładować urządzenie, musimy jedynie podłączyć kabel USB do komputera lub innego urządzenia z portem USB. W momencie, gdy podłączymy kamerę, rozpocznie się ładowanie urządzenia. Kamera może być ładowana także z sieci zasilającej 220-230V. Musimy wtedy zastosować odpowiedni adapter, który umożliwi podłączenie kabla USB do gniazdka sieciowego. W momencie rozpoczęcia procesu ładowania sygnalizator LED zacznie świecić.

Najlepiej, aby ładować urządzenie w momencie, gdy całkowicie rozładuje się akumulator w kamerze. Doładowywanie urządzenie wpłynie na żywotność kamery. Warto także wiedzieć, że kamera może pełni funkcję rejestratora jazdy, co umożliwia nagrywania podczas ładowania kamery przez port USB w pojeździe.

Kamera sportowa JSE 4K Ultra HD – co znajdziesz w zestawie?

Zestaw składa się:

 •        kamery sportowej JSE 4 Ultra HD WiFi z ekranem LCD,
 •        obudowy wodoszczelnej do 30 metrów głębokości,
 •        klucza montażowego,
 •        monopod – ramienia teleskopowego 110 cm,
 •        kabla USB,
 •        akumulatora 1050mAh,
 •        2 sztuk paska na klamrę,
 •        2 sztuk paska na rzep,
 •        ramki typu Frame Mount na statyw,
 •        szybkozłączki z klipsem montażowym,
 •        standardowej szybkozłączki,
 •        adaptera z mocowaniem systemowym na standardowym gwincie 1/4",
 •        4 sztuk śrub montażowych,
 •        2 sztuk przegubów krótkich,
 •        1 sztuki przegubu długiego,
 •        2 sztuk płytek montażowych przylepianych,
 •        2 sztuk przylepców 3M (zamocowanych pod płytkami – ładowarki sieciowej z gniazdem USB 5V 1A),
 •        adaptera statywowego z mocowaniem systemowym na standardowym gwincie 1/4",
 •        zapasowych drzwiczek ochronnych do obudowy podwodnej,
 •        4 sztuk linek zaciskowych do mocowania na profilowanych powierzchniach,
 •        ściereczek z mikrowłókien,
 •        uchwytu na kierownicę roweru,
 •        stalowej linki zabezpieczającej.

Mamy nadzieję, że przedstawiona kamera sportowa 4k ultra hd instrukcja pozwoli Ci na prawidłowe użytkowanie urządzenia, które z pewnością przyda Ci się podczas codziennych podróży.