fb

Kamery samochodowe – ranking 2019

Kamery samochodowe – ranking 2019

Kamera samochodowa to jedno z urządzeń, bez których kierowcy nie wyobrażają sobie niekiedy jazdy zarówno po mieście, jak i w trasie. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem rejestratora jazdy, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym poniższym artykułem. Przedstawimy w nim nie tylko wskazówki dotyczące zakupu samej kamery samochodowej, ale również zamieścimy ranking popularnych modeli. Wszystkie z nich znajdziesz w naszym sklepie. Sprawdź!

Jak działa kamera samochodowa?

Rejestrator jazdy działa praktycznie tak samo, jak tradycyjna kameraWideorejestrator jest urządzeniem pomiarowym, które nie tylko rejestruje prędkość, ale również nagrywa wszystko, co dzieje się przed obiektywem. Rejestrowany obraz przechodzi przez obiektyw, a następnie pada na matrycę i w taki właśnie sposób działa kamera samochodowa. Właśnie na tym elemencie dokonuje się analiza pikseli, które przesłane zostają do mikroprocesora. Procesor rozpoczyna ich przetwarzanie w ciągu impulsów, które są już gotowe do zapisu. Kierowane zostają wówczas na kartę pamięci, która wynosi od 8 do nawet 128 GB. Kamera działa w zapętlaniu, co oznacza, że zapisuje zgromadzone materiały w postaci kilkominutowych plików.

Jakie dodatkowe funkcje może posiadać kamera samochodowa?

Przede wszystkim podczas zakupu kamery samochodowej pierwsze, na co zwracamy uwagę to oczywiście cena. Jednak należy dobrze zauważyć, co się pod nią „kryje”. Co to oznacza? Możemy zdobyć dobrej jakości urządzenie, nie musząc płacić za nie dużej ceny. Dlatego warto przyjrzeć się wszystkim parametrom rejestratora jazdy, aby cieszyć się łatwą oraz przyjemną jazdą. W końcu kamera odpowiada za nasze bezpieczeństwo w niespodziewanych sytuacjach.

Najczęściej w rejestratorach jazdy znajdziemy wiele dodatkowych funkcji jak Wi-Fi czy Bluetooth. Umożliwią nawet podglądanie obrazu na żywo z kamery na smartfonie czy tablecie. Ponadto możemy dzięki nim swobodnie przesyłać pliki na pozostałe urządzenia. Oprócz tego często znajdziemy w kamerach nawigację, co sprawia, że podczas jazdy nie musimy używać kolejnego urządzenia, np. w telefonie. Warto, aby nasza kamera posiadała również odpowiednie tryby pracy. Do popularnych należą tryb nocny, tryb parkingowy, czujnik ruchu czy detekcja ruchu.

Jak odpowiednio zamontować kamerkę?

Gdy już zdecydowaliśmy, jakie funkcje powinna spełnić nasza kamera samochodowa, warto następnie przemyśleć jej umiejscowienie w samochodzie. Prawidłowo zamontowany rejestrator mieści się w okolicach lusterka wstecznego. Nie ogranicza on wówczas widoczności oraz nie zasłania widoku kierowcy. Wiele osób nieprawidłowo montuje swoje urządzenie, np. na środku szyby czy desce rozdzielczej.

Kamery samochodowe – ranking

Chcesz przejrzeć modele najpopularniejszych kamer samochodowych? Przygotowaliśmy dla Ciebie ranking urządzeń, gdzie mamy nadzieję, że wybierzesz dla siebie odpowiednie urządzenia.

  1.       Smartcams CDR182

Smartcams CDR182

Cena: 139,99 zł

  1.       Xiaomi 70mai PRO

Xiaomi 70mai PRO

Cena: 269,99zł

  1.       Smartcams CDR153

Smartcams CDR153

Cena: 179,99 zł

 

  1.       Smartcams 4K WiFi

Smartcams 4K WiFi

Cena: 320,00 zł

  1.       BlackVue DR-750 S-1CH

BlackVue DR-750 S-1CH

Cena: 1399,99 zł

 

  1.       GNET GN700

 GNET GN700

Cena: 349,99 zł

 

  1.       Mio MiVue C312

 Mio MiVue C312

Cena: 199,99 zł

  1.       Smartcams CDR800

 Smartcams CDR800

Cena: 189,00 zł

 

  1.       JSE CDR126

JSE CDR126

Cena: 129,99 zł

      10.       Blackvue DR-590-1CH 

 Blackvue DR-590-1CH

Cena: 798,99 zł

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code