fb

Kamery samochodowe przód i tył – ranking 2020

Kamery samochodowe przód i tył – ranking 2020

Kamera samochodowa nie tylko nagrywa trasę, czy umożliwia nam zabezpieczenie się przed ucieczką sprawcy z miejsca kolizji lub wypadku, ale także może pełnić funkcję nawigacji oraz pomaga podczas parkowania. Dlatego w przypadku kolizji czy stłuczki bardzo łatwo można udowodnić, kto zawinił w danej sytuacji. Nowoczesne rejestratory zapewniają wiele funkcji, w tym również nagrywanie z przodu i z tyłu. Zapoznaj się z naszym rankingiem kamer na przód i tył, który przedstawimy w poniższym artykule.

Czy warto posiadać rejestrator jazdy?

Kamera samochodowa jest wyposażona w odpowiednią wielkość karty pamięci, która nagrywa w trybie ciągłym obraz rejestrowany podczas podróży samochodem. Rejestrator stosuje się po to, aby nagrywać wszystko, co dzieje się na drodze w czasie jazdy. Dlatego urządzenie to jest przydatne podczas stłuczki czy wypadku samochodowego. Nagranie może być zatem dowodem w sprawie, co wydarzyło się na drodze. Urządzenia przydają się również podczas podróży, gdzie mogą zarejestrować krajobrazy czy inne miejsca podczas trasy.

Jak działa kamera przód i tył?

Kamerę samochodową nazywa się również kamerą dual, czyli to nic innego jak rejestrator jazdy na przód i tył, a więc urządzenie rejestruje zarówno sprzed pojazdu, jak i za nim. Kamera pełni przede wszystkim dwie ważne funkcje: nagrywa obraz za samochodem w trakcie jego normalnego użytkowania i jednocześnie może być wykorzystywana do parkowania jako tylna kamera, która wspomaga manewry kierowcy.

Kamera w wersji przód i tył składa się z rejestratora, który wyposażony jest w kartę pamięci i montowany najczęściej na przedniej i tylnej szybie urządzenia. Większość z nich wystarczy jedynie zamocować za pomocą specjalnych przyssawek. Rejestrator przedni i tylny łączy się z przewodem, zapewniając tym samym zasilanie kamery i jej komunikację z kartą pamięci. Niekiedy możemy znaleźć również urządzenie w pełni bezprzewodowe, co jest jeszcze wygodniejsze i nie musimy łączyć kamery z przewodami przez cały samochód.

Rejestrowanie nagrań z kamery w wersji dual nie odbiega niczym od standardowego urządzenia. Posiada takie same funkcje i parametry techniczne. Jedyną różnicą, jaką możemy zauważyć to możliwość wyświetlania obrazu z tylnej kamery na ekranie urządzenia. Najczęściej jednak spotkamy się z opcją wyświetlania obrazu z kamery tylnej w jednym z narożników ekranu na tle obrazu z przedniego urządzenia.

Kamery przód i tył – ranking popularnych modeli

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem kamery samochodowej z możliwością nagrywania na przód i tył warto, abyś zapoznał się z naszym rankingiem popularnych modeli. Jesteśmy przekonani, że wybierzesz dla siebie odpowiedni model.

JSE CDR-226

JSE CDR-226, cena: 170,99 zł

SmartCams CDR820

SmartCams CDR820, cena: 169,10 zł

SmartCams HSJ399

SmartCams HSJ399, cena: 284,99 zł

SmartCams JSE WINPLUS CDR196

SmartCams JSE WINPLUS CDR196, cena: 313,49 zł

SmartCams X300, cena: 322,99 zł

SmartCams HSJ-255, cena: 332,49 zł

SmartCams 4K Dual PRO, cena: 522,49 zł

JSE HSJ235, cena: 664,99 zł

MIO MiVue 798, cena: 1396,49 zł

BlackVue DR750S-2CH, cena: 1804,99 zł