fb

Ranking kamer samochodowych 2020

Ranking kamer samochodowych 2020

Top 10 najlepszych modeli

Kamera samochodowa to idealne urządzenia dla kierowców, którzy dbają o bezpieczeństwo na drodze i chcą zabezpieczyć się przed różnymi sytuacjami drogowymi. Urządzenia te są zazwyczaj wysokiej jakości, dlatego cechują się nieprzeciętnym wyglądem i parametrami, które mają za zadanie ułatwić jazdę i zarejestrować wszystkie zdarzenia na drodze. Przedstawimy w artykule ranking kamer samochodowych 2020 roku. Dzięki temu będziesz mógł wybrać odpowiedni rejestrator spośród 10 najlepszych modeli.

4 najważniejsze kwestie podczas wyboru kamery

Oferta kamer samochodowych na rynku jest szeroka i możemy znaleźć wiele różnorodnych modeli. Urządzenia różnią się zazwyczaj ceną, marką czy parametrami technicznymi, które będą miały wpływ na jakość nagrywania.

 • Zapisywanie i pamięć urządzenia – rejestratory jazdy mogą być wyposażone we własną pamięć wewnętrzną oraz również obsługiwać zewnętrzne karty pamięci. Zapis może być z kolei rejestrowany w pętli lub standardowo, ale trzeba pamiętać o bieżącym zgrywaniu czy kasowaniu starszych nagrań.
 • Rozdzielczość – minimum obecnie to rozdzielczość HD, ale w praktycznie wszystkich już modelach kamer samochodowych znajdziemy jakość FullHD.
 • Kąt widzenia – im szerszy, tym więcej elementów uchwyci kamera w swoim obiektywie. Większość modeli kamery posiada kąt widzenia 120 stopni lub 150 stopni, ale znajdziemy także urządzenia o wartościach 170 stopni.
 • Akumulator – rejestratory mogą mieć swój własny wbudowany akumulator, dzięki czemu nie musimy podłączać urządzenia do zewnętrznego zasilania. Jednak nieco tańsze modele będą uzależnione od instalacji elektrycznej w samochodzie. Gdy w pojeździe mamy do czynienia z innymi urządzeniami podpiętymi do gniazdka, warto zastanowić się nad zakupem przejściówki.

Dodatkowe funkcje kamery samochodowej

Bez wątpienia kamera samochodowa jest urządzeniem w pełni przystosowanym do wielu sytuacji, może nie tylko nagrywać obraz przed obiektywem, ale również kontrolować prędkość, wskazywać trasę, udostępniać nagrania do telefonu czy robić zdjęcia podczas podróży. Wszystkie te czynności może zrobić profesjonalna kamera, która posiada odpowiednie funkcje.

G-Sensor

Jest to czujnik przeciążeń, który w razie wypadku lub kolizji drogowej rejestruje uderzenie i cały przebieg zdarzenia oraz automatycznie zabezpiecza nagranie przed niechcianym nadpisaniem.

W niektórych modelach kamery posiadamy również standardową opcję, która zabezpiecza wideo przed nadpisaniem. Wystarczy zazwyczaj użyć specjalnego przycisku lub funkcji w kamerze.

Detekcja ruchu

Rejestrator jazdy rozpoczyna nagrywanie wtedy, gdy włączy się czujnik ruchu. To świetna funkcja, zwłaszcza jeśli inny samochód uderzył w nasze auto na parkingu lub go uszkodził. Dzięki nagraniu z kamery będziemy mieć dowód w postaci nagrania sprawcy.

Tryb nocny

W kamerach samochodowych często obecny jest tryb nocny, który posiada specjalne diody podczerwieni umożliwiające nagrywanie obrazu po zmroku – obraz jest czytelny i odporny na działanie światła z latarni i świateł samochodów.

GPS

Rejestratory jazdy wyposażone w moduł GPS umożliwiają zapis przejechanej trasy i aktualnej prędkości. Niektóre z nich mogą być również używane jako nawigacje. Dlatego tym samym nie musimy wyposażać się w dodatkowe urządzenia czy korzystać z telefonu komórkowego.

WiFi i Bluetooth

Obie funkcje umożliwiają przede wszystkim oglądanie nagranych filmów z trasy na telefonie lub laptopie. To duże ułatwienie dla tych, którzy chcą mieć szybko nagranie na telefonie lub potrzebują filmu jako nagranie w sprawie.

Ranking kamer samochodowych 2020

#1 SmartCams X200, cena: 104,49 zł

#2 JSE CDR-126, cena: 123,49 zł

#3 SmartCams CDR820, cena: 169,10 zł

#4 Xiaomi 70mai PRO, cena: 284,99 zł

#5 SmartCams X300, cena: 322,99 zł

#6 SmartCams 4K Dual PRO, cena: 522,49 zł

#7 BlackVue DR590-1CH, cena: 759,04 zł

#8 SmartCams HSJ3000, cena: 1300,55 zł

#9 BlackVue DR-750 S-1CH, cena: 1329,99 zł

#10 MIO MiVue 798 Dual, cena: 1396,49 zł

1 Comments

  • Avatar
   tadeusz
   Mar 16, 2020

   Szkdoa, że tak mało robią małych dyskretnych kamer z ekranem. Ostatnio wyszedł lamax t6 taki i kupiłem bez czekania na jakieś testy i jestem zadowolony, ale fajnie by było gdyby wiecej takich modeli było eh